Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 30. listopadu 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Opilá řidička po havárii usnula za volantem

30.11.2021 - Opilá řidička po havárii usnula za volantem - Kolize ve...

Počasí

30.11.2021 - Úterý

Teplota: 2 / 0 - Sníh

01.12.2021 - Středa

Teplota: 4 / 2 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Připravuje se dálkový pochod Pradědova stovka

20. září 2013 - 12:57

Zpět na seznam článků

Start je v Jeseníku a cíl v Zábřehu na Moravě

Připravuje se dálkový pochod Pradědova stovka

ilustrační snímek zdroj:Pradědova stovka

Jako aktivní účastníci dálkových pochodů (tj. pochodů, kde je potřeba ujít více než stokilemtrů během jednoho až dvou dní), které jsou zařazeny v projektu Česko-Slovenská Tisícovka, jsme se rozhodli zorganizovat podobný pochod sami.

Volba padla na Jeseníky ze dvou hlavních důvodů. Žádná moderní stokilometrová trasa tudy nevede a tyto hory jsou nám velmi blízké. První pochod, ve kterém jsme si vše vyzkoušeli, byl uspořádán v loňském roce, kdy se ho zúčastnilo třináct pochodníků (dva nedokončili).

Pradědova stovka 2012

Druhý ročník, který startuje v sobotu 5. října v 6.00 hodin, jsme pojali více jako závod. Letos se totiž Pradědova stovka stala součástí zmiňované Česko-Slovenské Tisícovky, Československého poháru v ultratrailu a byla zařazena na prestižní listinu kvalifikačních závodů pro nejnáročnější závod v Evropě, tzv. UTMB® za tři body.

CourseQualificative2014

Vzhledem k napojení závodu na tyto mezinárodní aktivity očekáváme zhruba padesát závodníků z minimálně tří zemí:Slovenska, Maďarska a Česka.

A jaká bude trasa Pradědovy stovky v letošním roce? Jeseník - Lázně Jeseník - Horní Lipová - Smrk - Ramzová - Šerák - Vozka - Červená hora - Červenohorské sedlo - Praděd - sedlo Skřítek - Rabštejn - Libina - Bradlo - Brníčko - Postřelmov – Zábřeh.  Ujdete na ní 114 km a celkově nestoupáte 4500 metrů. Po cestě bude několik občerstvovacích stanic, kde bude možné doplnit tekutiny, občerstvit se, případně si odpočinout.  Na chatě Ovčárna je pro účastníky připraveno teplé jídlo (svačinová polévka a pečivo). Cíl je naplánován v Zábřehu. Časový limit pro pochod je třicet hodin, tj. do neděle 6. října do 12.00 hodin. Přihlásit se můžete ZDE

Těžiště pochodu je na Jesenickém hřebeni, tj. úsek Ramzová - Červenohorské sedlo - Praděd - sedlo Skřítek.

Vzhledem ke kráse tohoto hřebenu jsme se rozhodli, že se bude startovat v ranních hodinách, aby měli všichni účastníci možnost užít si hřeben za světla, a ne ve večerních hodinách jako je to obvyklé u jiných závodů z této kategorie v České republice.

Autor: red., T.Zágoršek

Fotogalerie

ilustrační snímek           zdroj:Pradědova stovka

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Čarovný les a BUBU CESTA II.

Čarovný les a BUBU CESTA II.

Fotek: 73
Přidáno: 11.11.2021

Čarovný les a BUBU CESTA I.

Čarovný les a BUBU CESTA I.

Fotek: 74
Přidáno: 11.11.2021

východ slunce Šumperk

východ slunce Šumperk

Fotek: 35
Přidáno: 29.10.2021

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.