Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 20. března 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Nejlepší webové stránky mají v Mohelnici a Lipové – lázních

19.03.2019 - Nejlepší webové stránky mají v Mohelnici a Lipové –...

Počasí

Jasno

20.03.2019 - Středa

Teplota: 8 / 0 - Jasno

Oblačno

21.03.2019 - Čtvrtek

Teplota: 11 / 3 - Oblačno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Připravuje se druhá vlna kotlíkových dotací v Olomouckém kraji

14. června 2017 - 07:36

Zpět na seznam článků

Hejtmanství rozdělí 162,2 milionů korun

Připravuje se druhá vlna kotlíkových dotací v Olomouckém kraji

ilustrační snímek zdroj: Olk

Olomoucký kraj v září vyhlásí v pořadí druhý dotační program tzv. kotlíkových dotací v rámci Operačního programu Životní prostředí 2014 – 2020.

Na výměnu starého kotle na pevná paliva Olomoucký kraj rozdělí částku 162,2 milionů korun. „Finanční podpora bude zaměřena na výměnu kotlů 1. a 2. emisní třídy na pevná paliva s ručním přikládáním v rodinných domech na území celého Olomouckého kraje. Peníze bude možné poskytnout na pořízení tepelného čerpadla, plynového kondenzačního kotle i kotle na pevná paliva. Podporu však již není možné poskytnout na kotel na uhlí a kombinovaný kotel s ručním přikládáním,“ uvedl náměstek hejtmana Pavel Šoltys.

V březnu Olomoucký kraj zveřejnil anketu předběžného zájmu o dotaci na výměnu kotle. „K 13. červnu reagovalo celkem 437 respondentů. Největší zájem je o kotle kombinované a dále pak o plynové kondenzační kotle,“ uvedla tisková mluvčí Kamila Navrátilová.

Příjemce dotace může dostat na pořízení jednoho kotle/tepelného čerpadla až 120 tisíc korun, výše dotace je odvislá dle typu nového zdroje vytápění. V případě, že je výměna kotle realizována v prioritní obci, je podpora navýšena o částku 7,5 tisíce korun.

ilustrační snímek zdroj: Olk

Nadále bude platit zpětná uznatelnost výdajů, a to na výměny zdrojů vytápění realizovaných po 15. červenci 2015. „K žádosti o dotaci bude nutné doložit doklad o kontrole technického stavu stávajícího kotle (tzv. revizi), fotodokumentaci stávajícího kotle napojeného na otopnou soustavu a komínové těleso, fotodokumentaci rodinného domu, kopie smlouvy o zřízení bankovního účtu nebo potvrzení o vedení bankovního účtu a další relevantní přílohy (souhlas spoluvlastníka, plná moc),“ informovala mluvčí.

Po předpokládaném vyhlášení dotačního programu v září budou organizovány informační semináře pro občany Olomouckého kraje ve vybraných městech Olomouckého kraje. „Na těchto seminářích budou mít občané možnost seznámit se s podmínkami dotačního programu, žádostí o dotaci a budou moci konzultovat své dotazy s pracovníky Krajského úřadu Olomouckého kraje. Předpokládá se pořádání těchto seminářů v Hranicích, Javorníku, Jeseníku, Konici, Lipníku nad Bečvou, Litovli, Mohelnici, Prostějově, Přerově, Šternberku, Šumperku, Uničově a Zábřehu,“ upřesnila Kamila Navrátilová.

Aktuální zprávy ke kotlíkovým dotacím v regionu jsou průběžně zveřejňovány na webových stránkách Olomouckého kraje ZDE

Autor: red., K. Navrátilová

Fotogalerie

ilustrační snímek           zdroj: Olk

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.