Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 10. prosince 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Řidič na Jesenicku se lekl srny a havaroval

10.12.2019 - Řidič na Jesenicku se lekl srny a havaroval - Dopravní...

Počasí

10.12.2019 - Úterý

Teplota: 4 / 0 - PoloJasno

11.12.2019 - Středa

Teplota: 1 / -3 - PoloJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Připravuje se zábřežský Vánoční jarmark

07. prosince 2018 - 08:42

Zpět na seznam článků

Nabídne bohatý doprovodný program

Připravuje se zábřežský Vánoční jarmark

pozvánka - Vánoční trhy Zábřeh zdroj: z.k.

V neděli 16. prosince, týden před vánočními svátky, obsadí Masarykovo náměstí v Zábřehu prodejci s nabídkou rozmanitého zboží lákajícího k posledním předvánočním nákupům a prostory před zámkem opět provoní nejrůznější punče, svařáky nebo horké mošty, vůně palačinek či jiných sladkostí a dobrot. Novinkou letošního jarmarku bude prezentace výrobců regionálních potravin.

Příchozí děti i dospělí si budou moci zajistit splnění vánočních přání zazvoněním na „zvon přání“ nebo si odnést domů v lucernách či na hořící svíci Betlémské světlo, které do Zábřeha skauti dopraví právě o třetí adventní neděli.

Kulturní program na pódiu zahájí dvě hodiny po poledni. Vystoupí v něm zábřežští Trubači, v současnosti velmi populární skupina Fleksible se speciálním vánočním programem, o půl páté zahrají dětem pohádku Andílek popleta členové loutkářského souboru Klubíčku a na závěr programu vystoupí žesťový kvintet členů zábřežského dechového orchestru.

Vanocni jarmark -zvon prani zdroj foto: z.k.

Jednou z novinek letošního jarmarku bude možnost zavěsit si vlastnoručně vyrobenou ozdobu na společný vánoční stromek, který bude umístěn v blízkosti velkého „městského“ stromu. „Ozdobičky mohou být vyrobeny z papíru, korálků, slámy nebo třeba z perníku, vynalézavosti se meze nekladou. Důležité je, aby se nám společně podařilo stromeček pěkně vyzdobit,“ vyzývají zejména děti pořadatelé.

Jednoduchou vánoční ozdobu si bude moci drobotina vyrobit také přímo na místě, a to od čtrnácti do sedmnácti hodin v rámci výtvarné dílny v Galerii Tunklův dvorec. Galerie bude rovněž po celé odpoledne nabízet ke zhlédnutí pásmo úsměvných kreslených příběhů dvojice neposedných školáků Macha a Šebestové, důvěrně známých z legendárních Večerníčků.

Autor: red., z.k.

Fotogalerie

pozvánka - Vánoční trhy Zábřeh                zdroj: z.k.

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.