Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Čtvrtek 22. srpna 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Medailová sklizeň hasiče Olomouckého kraje v Číně

22.08.2019 - Medailová sklizeň hasiče Olomouckého kraje v Číně -...

Počasí

22.08.2019 - Čtvrtek

Teplota: 21 / 12 - Oblačno

23.08.2019 - Pátek

Teplota: 26 / 13 - Zataženo

Zde je místo pro Vaši reklamu

Připravuje se zábřežský Vánoční jarmark

07. prosince 2018 - 08:42

Zpět na seznam článků

Nabídne bohatý doprovodný program

Připravuje se zábřežský Vánoční jarmark

pozvánka - Vánoční trhy Zábřeh zdroj: z.k.

V neděli 16. prosince, týden před vánočními svátky, obsadí Masarykovo náměstí v Zábřehu prodejci s nabídkou rozmanitého zboží lákajícího k posledním předvánočním nákupům a prostory před zámkem opět provoní nejrůznější punče, svařáky nebo horké mošty, vůně palačinek či jiných sladkostí a dobrot. Novinkou letošního jarmarku bude prezentace výrobců regionálních potravin.

Příchozí děti i dospělí si budou moci zajistit splnění vánočních přání zazvoněním na „zvon přání“ nebo si odnést domů v lucernách či na hořící svíci Betlémské světlo, které do Zábřeha skauti dopraví právě o třetí adventní neděli.

Kulturní program na pódiu zahájí dvě hodiny po poledni. Vystoupí v něm zábřežští Trubači, v současnosti velmi populární skupina Fleksible se speciálním vánočním programem, o půl páté zahrají dětem pohádku Andílek popleta členové loutkářského souboru Klubíčku a na závěr programu vystoupí žesťový kvintet členů zábřežského dechového orchestru.

Vanocni jarmark -zvon prani zdroj foto: z.k.

Jednou z novinek letošního jarmarku bude možnost zavěsit si vlastnoručně vyrobenou ozdobu na společný vánoční stromek, který bude umístěn v blízkosti velkého „městského“ stromu. „Ozdobičky mohou být vyrobeny z papíru, korálků, slámy nebo třeba z perníku, vynalézavosti se meze nekladou. Důležité je, aby se nám společně podařilo stromeček pěkně vyzdobit,“ vyzývají zejména děti pořadatelé.

Jednoduchou vánoční ozdobu si bude moci drobotina vyrobit také přímo na místě, a to od čtrnácti do sedmnácti hodin v rámci výtvarné dílny v Galerii Tunklův dvorec. Galerie bude rovněž po celé odpoledne nabízet ke zhlédnutí pásmo úsměvných kreslených příběhů dvojice neposedných školáků Macha a Šebestové, důvěrně známých z legendárních Večerníčků.

Autor: red., z.k.

Fotogalerie

pozvánka - Vánoční trhy Zábřeh                zdroj: z.k.

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

MFF Šumperk - sobota 17. srpna dopolede

MFF Šumperk - sobota 17. srpna dopolede

Fotek: 70
Přidáno: 18.08.2019

MMF pátek - 16. srpna večer

MMF pátek - 16. srpna večer

Fotek: 99
Přidáno: 17.08.2019

MFF Šumperk - pátek 16. srpna

MFF Šumperk - pátek 16. srpna

Fotek: 40
Přidáno: 16.08.2019

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.