Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Neděle 07. března 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Trojnásobný vítěz Wintermana podpoří díky výzvě „Vzhůru pomoci“ dvě nemocné děti

07.03.2021 - Trojnásobný vítěz Wintermana podpoří díky výzvě...

Počasí

07.03.2021 - Neděle

Teplota: 4 / -3 - SkoroJasno

08.03.2021 - Pondělí

Teplota: 4 / -3 - SkoroJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Příspěvkové organizace Olomouckého kraje projdou auditem

28. srpna 2013 - 14:55

Zpět na seznam článků

Kraj bude hledat úspory v provozu svých organizací

Příspěvkové organizace Olomouckého kraje projdou auditem

Sídlo Olomouckého kraje zdroj foto:archiv

Příspěvkové organizace Olomouckého kraje budou v následujících šesti měsících procházet auditem, jehož účelem je najít úspory v jejich provozu.

Audit se zaměří na řízení organizací, jejich ekonomiku a personální záležitosti. Jedním z očekávaných výstupů budou doporučení v oblasti centralizace nákupů zboží a služeb. Se záměrem kraje se tento týden na setkání s hejtmanem a dalšími členy rady seznámili ředitelé příslušných organizací.

Cílem Olomouckého kraje je ušetřit finanční prostředky na provozu příspěvkových organizací, jejichž nároky na krajský rozpočet rostou. Uspořené peníze chce kraj použít na úhradu investičních požadavků. „Olomoucký kraj má zhruba sto sedmdesát příspěvkových organizací, kterým poskytuje na 1,55 miliardy korun,“ konstatuje hejtman Jiří Rozbořil. Ten zároveň zdůrazňuje, že připravovaná opatření nepovedou k redukci poskytovaných služeb. „Naším cílem není omezovat činnost našich organizací, ale najít úspory. I nadále chceme rozvíjet například sociální služby, chceme opravovat naše silnice, nicméně musíme na to mít dostatek peněz,“ říká hejtman. První výstupy z auditu by se měly projevit již při sestavování krajského rozpočtu pro rok 2014.

Na provedení auditu bylo vypsáno výběrové řízení. „Vítězem se stala společnost BNV Consulting, která uspěla s nabídkou 2,7 miliónu korun,“ uvedl tiskový mluvčí Olomouckého kraje Ivo Heger.

Více ZDE

Kromě samotné firmy se na něm budou podílet vybraní zaměstnanci krajského úřadu, kteří se specializují na oblasti klíčové právě pro řízení příspěvkových organizací, tedy například odborníci na ekonomiku, personalistiku a investice.

Autor: red.,I.Heger

Fotogalerie

Sídlo Olomouckého kraje               zdroj foto:archiv

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Jeseníky

Jeseníky

Fotek: 28
Přidáno: 06.01.2021

Přestupní terminál Šumperk

Přestupní terminál Šumperk

Fotek: 21
Přidáno: 16.11.2020

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.