Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Sobota 25. května 2024 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Podpora paliativní péči v kraji

24.05.2024 - Podpora paliativní péči v kraji - Nejvíce se zaměřuje...

Počasí

25.05.2024 - Sobota

Teplota: 20 / 15 - Bouřky

26.05.2024 - Neděle

Teplota: 23 / 13 - Přeháňky-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Pro Pohybrady na Poděbrady

11. května 2023 - 13:00

Zpět na seznam článků

Festival aktivního přístupu k vlastnímu zdraví

Pro Pohybrady na Poděbrady

Pro Pohybrady na Poděbrady zdroj foto: archiv FNOL

Zdravý životní styl. Známé zaklínadlo, které často slýcháme ze všech stran a mnohdy se z něj stalo až nadužívané klišé.

Ale co kdyby nový aktivní život nastartovali odborníci z FN Olomouc? „Co kdyby profesionální zdravotníci vyšetřili váš aktuální stav, nabídli vám workshopy, a nebo se vám individuálně věnovali při pilování základních cviků pro celkovou kondici? To vše zdarma během třetího ročníku festivalu zdraví Pohybrady na oblíbeném olomouckém přírodním koupališti,“ zve tiskový mluvčí FN Olomouc Adam Fritscher.

Pro Pohybrady si na Poděbrady můžete přijít v sobotu 20. května od 10 do 17 hodin.

Osvědčený program kopíruje model z loňského druhého ročníku akce, kdy se Pohybrady poprvé konaly jako jednodenní festival zdravého životního stylu a v květnovém termínu. „Jarní datum se jeví jako ideální k nastartování kýžených změn a pohybových aktivit. Na březích Poděbrad budou odborníci z naší nemocnice opět nabízet příchozím zájemcům zdarma základní vyšetření zdravotního stavu, jako jsou měření cholesterolu, krevního tlaku, analýza složení těla a jiné, dále konzultace v oblasti pohybu, výživy, otužování či duševní hygieny nebo doporučení v oblasti aktivního zdraví. Nebudou chybět ani ukázky nordic walking včetně zapůjčení holí a další sportovní a zábavné prvky pro děti i dospělé,“ zve zájemce vedoucí Odboru komunikace a marketingu FN Olomouc Veronika Jeřábková.

Předem nahlášení účastníci mohou absolvovat intenzivní kurz zdravého pohybu, který povede tým fyzioterapeutů z Oddělení rehabilitace FN Olomouc. Na pěti stanovištích se naučí správnému dýchání, protahování, posilovacím cvikům či cvikům zaměřeným na koordinaci. „Kapacita kurzu je omezená, vzhledem k exkluzivitě nabízeného programu a jeho intenzitě během samotných cvičení je nutná rezervace předem na webu festivalu. Rezervace je nutná také v případě zájmu o Kurz lesního myšlení, který se v rámci Pohybrad 2023 také opět uskuteční. V průběhu nevšedního dvouhodinového semináře vedeného lektorkou Johanou Pytlíčkovou účastníci vyzkoušejí metodu tzv. lesní mysli, která využívá vlivu přírody na lidské zdraví. Koncept založený na sebepéči, seberozvoji a sebepoznání podporuje odolnost, zdraví a životní rovnováhu. Součástí kurzu, který je určen výhradně pro dospělé, je i procházka kolem jezera s jednoduchými cvičeními,“ přiblížil Adam Fritscher.

FN Olomouc se na aktivní přístup k vlastnímu zdraví a prevenci zaměřuje dlouhodobě. „Fyzické i duševní kondici bychom měli věnovat maximální pozornost. Co pro své tělo a psychiku sami uděláme, se nám může mnohonásobně vrátit při předcházení nemocem či následném rychlejším zotavování z nich,“ říká ředitel FN Olomouc profesor Roman Havlík.

Autor: red., A. Fritscher, zdroj foto: FN OL

Fotogalerie

Pro Pohybrady na Poděbrady    zdroj foto: archiv FNOL
Pro Pohybrady na Poděbrady    zdroj foto: archiv FNOL
Pro Pohybrady na Poděbrady    zdroj foto: archiv FNOL

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

VESELENÍ šumperské školky

VESELENÍ šumperské školky

Fotek: 93
Přidáno: 24.05.2024

Gastro festival Jídlo na ulici

Gastro festival Jídlo na ulici

Fotek: 65
Přidáno: 18.05.2024

Zábřeh - historická vozidla 2024

Zábřeh - historická vozidla 2024

Fotek: 109
Přidáno: 11.05.2024

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.