Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 24. července 2024 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Krajem projede cyklistický závod Czech Tour

24.07.2024 - Krajem projede cyklistický závod Czech Tour - Mezi...

Počasí

24.07.2024 - Středa

Teplota: 22 / 17 - Bouřky

25.07.2024 - Čtvrtek

Teplota: 23 / 13 - SkoroJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Prodej zábavní pyrotechniky se nejvíce provozuje na tržnicích

25. února 2020 - 10:45

Zpět na seznam článků

Ke konci roku zakázala ČOI prodej téměř 940 kusů pyrotechnických výrobků

Prodej zábavní pyrotechniky se nejvíce provozuje na tržnicích

ilustrační snímek zdroj foto: čoi

Česká obchodní inspekce vyhodnotila kontroly zaměřených na nabídku, prodej a skladování pyrotechniky. Ke konci minulého roku provedla 174 kontrol a ve 38 případech zjistila porušení zákona č. 206/2015 Sb. o pyrotechnických výrobcích.

Inspekce na základě zjištěných nedostatků zakázala prodej 937 kusů zábavní pyrotechniky v hodnotě téměř 180 tisíc korun. „Výsledky kontrolní akce v loňském roce potvrdily, že se situace oproti předloňskému roku příliš nezměnila. I nadále byl prokázán prodej pyrotechnických výrobků osobám mladším osmnácti let, kdy nejvíce tomu bylo u prodejních stánků na tržištích. V kamenných provozovnách bylo porušení zaznamenáno v překročení povoleného limitu na množství skladovaných pyrotechnických výrobků. Vzhledem k výsledkům kontrolní akce je žádoucí opakovat kontrolu nabídky a prodeje zábavní pyrotechniky i v letošním roce ,“ říká k poznatkům kontrolní akce ředitel České obchodní inspekce Mojmír Bezecný.

přehled zdroj:čoi

Obchodní inspekce provedla v období od 11. listopadu do 31. prosince celkem 174 kontrol zaměřených především na nabídku, prodej a skladování pyrotechnických výrobků. „Porušení zákona o pyrotechnice zjistila celkem ve osmatřiceti případech. Pravomocně uložila v uvedeném období jednatřicet pokut ve výši 112, 5 tisíce korun a zakázala prodej 937 kusů pyrotechnických výrobků v  hodnotě 178 tisíc korun,“ uvedl tiskový mluvčí Jiří  Fröhlich.

Pyrotechnické výrobky kategorie F1 - představují velmi malé nebezpečí, mají zanedbatelnou úroveň hluku, jsou určeny pro použití na omezených plochách, včetně použití uvnitř obytných budov a patří sem prskavky, bouchací kuličky, praskací provázky, atd., které lze prodávat jen osobám, které dosáhly 15 let a starším

Pyrotechnické výrobky kategorie F2 - představují malé nebezpečí a mají nízkou úroveň hluku, jsou určeny pro venkovní použití na omezených plochách, patří sem petardy, římské svíce, menší rakety, menší kompakty, větší prskavky, bengálské ohně, větší rotující předměty, atd., tuto zábavní pyrotechniku lze prodat jen osobám, které dosáhly 18 let a starším

Pyrotechnické výrobky kategorie F4 - představují velké nebezpečí, jsou určeny pro použití pouze osobami s odbornou způsobilostí, jejich úroveň hluku nepoškozuje lidské zdraví.

Autor: red., J. Fröhlich

Fotogalerie

ilustrační snímek               zdroj foto: čoi

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Den s Horskou službou III.

Den s Horskou službou III.

Fotek: 72
Přidáno: 22.07.2024

Den s Horskou službou II.

Den s Horskou službou II.

Fotek: 68
Přidáno: 22.07.2024

Den s Horskou službou I.

Den s Horskou službou I.

Fotek: 91
Přidáno: 22.07.2024

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.