Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Čtvrtek 21. března 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

VIDEO. Seniorská obálka může zachránit život

20.03.2019 - VIDEO. Seniorská obálka může zachránit život - Prvním...

Počasí

Oblačno

21.03.2019 - Čtvrtek

Teplota: 11 / 3 - Oblačno

SkoroJasno

22.03.2019 - Pátek

Teplota: 15 / 5 - SkoroJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Prodejci dekoračních tapet při kontrolách neuspěli

28. ledna 2013 - 11:25

Zpět na seznam článků

Jaké jsou tapety na trhu v České republice?

Prodejci dekoračních tapet při kontrolách neuspěli

ilustrační snímek zdroj foto:ČOI

Při kontrolách sortimentu dekoračních tapet, na něž se zaměřila Česká obchodní inspekce v průběhu roku 2012 u 74 distributorů, zjistili inspektoři porušení povinností stanovených platnými předpisy celkem ve 39 případech, tj. ve více než polovině.

„Cílem kontroly bylo ověřit, zda jsou při uvádění dekoračních tapet na trh plněny všechny povinnosti stanovené zákonem o technických požadavcích na výrobky a příslušným nařízením vlády, kterým se stanoví technické požadavky na stavební výrobky označované CE. Tapety jsou stanovenými stavebními výrobky, které musí být povinně označeny CE (značkou shody),“ uvedla tisková mluvčí ČOI Jana Jelínková.

Například norma EN 235 uvádí grafické symboly pro označení vlastností tapet: odolnost proti vodě, omyvatelnost, stálobarevnost na světle, sesazení vzorů, zpracování, postup při odstraňování, což znamená, že tyto informace již nemusí být písemně uvedeny slovy. V návodu by měla být kromě jiných uvedena informace pro spotřebitele o druhu lepidla doporučeného výrobcem k upevňování a fixaci tapet.

„Spotřebitelům Česká obchodní inspekce doporučuje, aby dekorační tapety, které jsou od 1. ledna 2011 stanovenými stavebními výrobky, nevybírali jen podle jejich dekoru nebo ceny, ale aby si ověřili označení shody CE a také vyžadovali od prodávajícího informace o jejich vlastnostech a způsobu použití. V opačném případě se vystavují riziku, že zakoupí tapetové výrobky, které nesplňují stanovené technické požadavky a nemusí být bezpečné,“ doplňuje radu Jana Jelínková.

Vzhledem k četným porušením zákona o technických požadavcích na výrobky, při uvádění stavebních výrobků – dekoračních tapet na trh, bude Česká obchodní inspekce v této dozorové akci pokračovat až do 30. června.

 

Autor: red.,J.Jelínková

Fotogalerie

ilustrační snímek        zdroj foto:ČOI

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.