Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pondělí 14. října 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Radka Fišarová, Anna Lukášková & Litera

14.10.2019 - Radka Fišarová, Anna Lukášková & Litera - Benefiční...

Počasí

14.10.2019 - Pondělí

Teplota: 19 / 12 - Oblačno

15.10.2019 - Úterý

Teplota: 21 / 14 - PoloJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Prodejci se oproti loňsku na Colours of Ostrava zlepšili

23. července 2015 - 09:18

Zpět na seznam článků

Inspektoři ČOI letos zjistili 39 procent porušení. Loni to bylo až 50 procent

Prodejci se oproti loňsku na Colours of Ostrava zlepšili

ilustrační snímek zdroj foto:čoi

Hudební festival Colours of Ostrava si získává stále více příznivců. Letošní ročník byl výjimečný v několika ohledech, a to co do horkého počasí, skvělé atmosféry a řady zajímavých hudebních vystoupení a vysokého počtu návštěvníků, kteří si užívali program.

Stejně jako v minulých letech nechyběli na festivalu inspektoři České obchodní inspekce, kteří monitorovali poctivost prodeje a dodržování povinností obchodníky a poskytovateli služeb. O tom, že nebylo vše v pořádku, svědčí i výsledky kontrol 72 restaurací, stánků s občerstvením a prodejen s upomínkovými předměty a textilem, přičemž porušení zákona inspektoři zjistili u 28 prodávajících. „Celkem jsme uložili 18 pokut na místě v souhrnné výši 18 tisíc korun, v deseti případech budou zjištěné nedostatky řešeny ve správním řízení, ale celkově jde o zlepšení oproti letům předešlým.“ řekl Boris Stabryn, ředitel inspektorátu ČOI se sídlem v Ostravě.

V neděli se pak inspektoři zaměřili na kontrolu občerstvovacích zařízení v areálech vlakových nádraží a restauracích v blízkém okolí. „Porušení zákona bylo zjištěno ve 39 procentech případů, což je o poznání nižší číslo oproti předchozím letům, kdy se procento porušení pohybovalo v rozmezí mezi 40 až 50 procenty. Nutno dodat, že nejlépe dopadli prodejci v samotném areálu festivalu Colours of Ostrava se závadami méně závažného charakteru v necelých 30 procent případů,“ uvedla tisková mluvčí inspekce Ivana Divišová.

Autor: red.,I. Divišová

Fotogalerie

ilustrační snímek               zdroj foto:čoi

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.