Čtvrtek 13. června 2024 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Draci oznamují velký comeback!

12.06.2024 - Draci oznamují velký comeback! - Po dlouhých deseti...

Počasí

13.06.2024 - Čtvrtek

Teplota: 18 / 7 - Oblačno

14.06.2024 - Pátek

Teplota: 20 / 7 - Oblačno

Program Čokoládových Losin odtajněn!

18. září 2023 - 13:03

Zpět na seznam článků

V hlavní roli brambory, a také mikrobylinky

Program Čokoládových Losin odtajněn!

Čokoládové Losiny zdroj foto: spolek ZKP

Podtitul osmého ročníku Velkolosinských slavností má název Bramborová cesta. Návštěvníky přesvědčí, že brambory i čokoláda jsou dohromady. Také v soutěži o velkolosinskou buchtu budou dominovat brambory. Gastro program tradičně doplní kreativní a pohybová zóna i jarmark regionálních specialit a řemesel.

Festivalovým předkrmem osmého ročníku Čokoládových Losin budou Loučenské hody, které se uskuteční v pátek 22. září od 16 hodin u Tančírny v Loučné nad Desnou. Nabídnou zabijačkové speciality, koláče, burčák, koncert kapely Vohuba a další překvapení.

Hlavní den Čokoládových Losin bude sobota 23. září. Od 10 do 17 hodin se na pódiu u velkolosinské pralinkárny budou střídat cukráři i další odborníci z oboru gastro. „Za všechny jmenuji například Tomáše Leciána, který nám ukáže pěstování, používání a kouzlo mikrobylinek i jedlých květů. Hlavní roli v ingrediencích budou hrát letos brambory. I do soutěže o velkolosinskou buchtu se mohou hlásit zájemci, kteří do buchet budou přidávat brambory nebo bramborový škrob,“ říká za pořadatelský tým cukrářka Jana Kašparová z Velkých Losin. V sobotu si na takzvané čokoládové louce přijdou na své také vyznavači zdravého pohybu. „Pohyb, stejně jako dobré jídlo, dává lidi dohromady. Zástupci všech generací si mohou projet Velké Losiny na koloběžkách, vyzkoušet si nordic walking, lukostřelbu, houpání na houpacích prknech a další pohybové aktivity,“ dodává další z organizátorů Tomáš Dohnal.

V sobotním programu nebudou chybět sladké dílničky i stanoviště Ruční papírny Velké Losiny a další kreativní činnosti. Bohatá bude také nabídka regionálních specialit a řemesel v rámci jarmarku, který je nedílnou součástí festivalu. Své dovednosti na festivalu prezentují také studenti SŠ gastronomie, farmářství a služeb Jeseník a SŠ Šumperk.

Čokoládové Losiny budou pokračovat až do neděle 23. září. Partnerem pořadatelů ze spolku Za krásným kopcem jsou Olomoucký kraj, Obec Velké Losiny, Obec Loučná, Velkolosinské pralinky, Jeseníky – sdružení cestovního ruchu a řada regionálních partnerů, kterým patří velký dík.

Autor: red., H. Písková, zdroj foto: spolek ZKP

Fotogalerie

Čokoládové Losiny        zdroj foto: spolek ZKP
Čokoládové Losiny        zdroj foto: spolek ZKP

Další články z rubriky

Draci oznamují velký comeback!

Draci oznamují velký comeback!

Po dlouhých deseti letech oblékne šumperský dres zkušený obránce Martin Novotný

Senior opět investoval do kryptoměny

Senior opět investoval do kryptoměny

Podvodník ho připravil 180 tisíc

Exkluzivní Fotogalerie

VESELENÍ šumperské školky

VESELENÍ šumperské školky

Fotek: 93
Přidáno: 24.05.2024

Gastro festival Jídlo na ulici

Gastro festival Jídlo na ulici

Fotek: 65
Přidáno: 18.05.2024

Zábřeh - historická vozidla 2024

Zábřeh - historická vozidla 2024

Fotek: 109
Přidáno: 11.05.2024

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.