Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pátek 20. září 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Jazz bude znít Zábřehem

20.09.2019 - Jazz bude znít Zábřehem - Laura a její tygři, Felix...

Počasí

20.09.2019 - Pátek

Teplota: 15 / 4 - Oblačno

21.09.2019 - Sobota

Teplota: 16 / 6 - Jasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Prolog na Závodě míru U23 pro Eekhoffa

07. června 2019 - 08:35

Zpět na seznam článků

Mezinárodní cyklistický závod zavítá i do Olomouckého kraje

Prolog na Závodě míru U23 pro Eekhoffa

Závod míru U23 foto: Jan Brychta / Závod míru U23 - jesenická cyklistika

Dvoukilometrový prolog sedmého ročníku Závodu míru U23 Grand Prix Priessnitz spa zvládl nejlépe nizozemský mladík Nils Eekhoff, který trať zvládl zajet v čase 2:11,94. Nejlepší z českých závodníků byl Jakub Otruba, který skončil na 32. místě s odstupem necelých devíti vteřin.

Na technickém kostkovém okruhu v Krnově se jako předjezdec představil bývalý skvělý hokejový brankář a olympijský vítěz z Nagana z roku 1998 Dominik Hašek. Oproti loňskému výkonu ze svého času ubral přes deset vteřin, přesto se mu tříminutovou hranici o jedinou vteřinu pokořit nepodařilo.

Jako první ze startovního pole devatenácti týmů z osmnácti zemí vyrazil na trať František Honsa z výběru Čech a Moravy a cílem projel v čase 2:23,7. Jedenáctý v pořadí ze 113 jezdců absolvoval dva kilometry Nizozemec Nils Eekhoff a čas 2:11,94 byl hodně rychlý. A jak se s přibývajícím časem ukázalo, nikdo ze soupeřů jej již překonat nedokázal. Že Nizozemci přijeli v silné sestavě podtrhl Daan Hoole, který skončil osmý a pouze jezdci v oranžových dresech se dva vtěsnali do elitní desítky. Spolu s Eekhoffem, který se do páteční etapy obleče do žlutého trikotu lídra závodu, vystoupili na stupně vítězů Ethan Vernon z Británie, který ztratil 2,27 s a Ital Nicolas Dalla Valle, jež zaostal o 2,46 sekundy.

Čechům časovka příliš nevyšla, kromě Otruby se do první padesátky dostal již jen Petr Kelemen, který na 36. místě ztratil na vítěze 9,44 s. Největší česká naděje pro tento prestižní závod seriálu Nations´Cup Karel Vacek skončil až na 92. místě s odstupem téměř patnácti vteřin, ale to před dalšími kilometry, které na jezdce čekají, vůbec nic neznamená. Ten kdo dnes získal deset vteřin, může zcela bez problémů v dalších horských etapách naopak ztratit deset minut či více.

podium foto: Jan Brychta / Závod míru U23 - jesenická cyklistika

Reprezentační kouč Tomáš Konečný z výsledků svých svěřenců žádnou vědu nedělal. "Na prolog to bylo dobré, i když jsem asi čekal více třeba od Petra Kelemena, ale ve čtvrtek 6. června se o závodu nerozhodovalo. Důležité bylo nespadnout, než riskováním získat třeba pět vteřin. Rozhodovat se bude na Dlouhých stráních," řekl Konečný.

Výsledky prologu na 2 km v Krnově:

výsledky Krnov zdroj: jesenická cyklistika

Autor: red., jedenická cyklistika, foto: Jan Brychta / Závod míru U23 - jesenická cyklistika

Fotogalerie

Závod míru U23    foto: Jan Brychta / Závod míru U23 - jesenická cyklistika

Související články

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.