Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 27. července 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Náboje byly schované za střešním trámem

27.07.2021 - Náboje byly schované za střešním trámem - Nálezce je...

Počasí

27.07.2021 - Úterý

Teplota: 26 / 17 - Oblačno

28.07.2021 - Středa

Teplota: 25 / 16 - Bouřky

Zde je místo pro Vaši reklamu

Propojení Moravské cyklotrasy Bludov – Šumperk

29. listopadu 2011 - 22:10

Zpět na seznam článků

Kdy na kole přes "Bluďák" bezpečněji?

Propojení Moravské cyklotrasy Bludov – Šumperk

foto:sumpersko.net

Městský úřad v Šumperku, odbor výstavby, vydal územní rozhodnutí o umístění stavby, na kterou s velkou netrpělivostí čekají cyklisté ze širokého okolí - bezpečnější přejezd Bludovského kopce. Jedná se o vybudování cyklotrasy, která zajistí nejen zajímavou projížďku nádhernou krajinou, ale bude využita pro pravidelnou plynulou a bezpečnou dopravu cyklistů. Stavba je také podporou ekologicky šetrné dopravě.

Umístění stavby je v souladu se schváleným územním plánem Šumperka, který nabyl účinností v říjnu letošního roku. "Moravská cyklostezka Bludov – Šumperk" je zde uvedena, jako veřejně prospěšná stavba. „Umístění stavby, vyhovuje obecným požadavkům na využívání  území, protože navazuje na stávající dopravní infrastrukturu, propojuje katastr Šumperk a Bludov a zajišťuje přístup k přilehlým pozemkům, pravidelnou a bezpečnou dopravu cyklistů, jako podporu ekologicky šetrné dopravy mimo hlavní dopravní tepny.“ Uvádí se ve výrokové příloze č. 2 UP.

Cyklostezka bude umístěna v původní polní úvozové cestě. Počátek trasy bude na ulici Bludovská v Šumperku u posledního rodinného domu a ústit bude na hranici pozemkového katastru Bludov v místě ukončení nové cyklotrasy Bludov, která je již v provozu. Investorem stavby je Město Šumperk, dokumentaci pro vydání územního rozhodnutí vypracovala firma Terra.

Zajímal nás termín dokončení. „Nyní se bude zpracovávat projekt pro stavební povolení. Až bude projekt zpracován, bude požádáno o stavební povolení,“ uvedl  tiskový mluvčí Městské úřadu v Šumperku, Kamil Navrátil. „V současné chvíli není ještě jasné, zda se cyklostezka objeví v rozpočtu na rok 2012. Reálný předpoklad dokončení je, podle místostarosty Suchomela, rok 2013“, doplnil Navrátil

Autor: kik

Fotogalerie

foto:sumpersko.net
Úsek, který čeká na dokončení    foto:sumpersko.net

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.