Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 09. března 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Opilý řidič otočil auto na střechu

08.03.2021 - Opilý řidič otočil auto na střechu - Dopravní nehoda...

Počasí

09.03.2021 - Úterý

Teplota: 3 / -5 - Oblačno

10.03.2021 - Středa

Teplota: 5 / -5 - Jasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Provoz stavebního úřadu v Šumperku je omezen

20. února 2021 - 10:10

Zpět na seznam článků

Prodlužují se lhůty řízení

Provoz stavebního úřadu v Šumperku je omezen

ilustrační snímek zdroj foto: archiv

Složité stavební řízení, komplikovaná komunikace s dotčenými osobami a institucemi v době koronavirové, odkládání novely stavební zákona i dlouhodobý podstav pracovníků.

To jsou hlavní důvody, proč se prodlužují lhůty na stavebním úřadu v Šumperku. „Největším problémem je nedostatek kvalifikovaných pracovních sil na trhu práce. Úřad se snaží už více než rok doplnit chybějící počet zaměstnanců, kteří by se této problematice věnovali, bohužel neúspěšně. Opakovaně jsou vyhlašována výběrová řízení na chybějící pracovníky, na která se nikdo kvalitní nehlásí,“ uvedl vedoucí úřadu Luděk Felkl.

Zároveň upozornil, že práci úředníků komplikuje nejen složitá legislativa, neúplná podání, neodpovídající dokumentace a často obstrukční jednání účastníků řízení, ale především nedostatek a pracovní neschopnost úředníků z důvodu covidu nebo karanténních opatření. „I z toho důvodu nejsme schopni plnit lhůty podání. Vím, že to občanům a firmám komplikuje život, proto je žádám o pochopení. Stavební úřad skutečně pracuje za hranou svých kapacit. Usilujeme o nápravu dlouhodobě, podobně jako stavební úřady po celé ČR, ale bez dostatečného počtu zaměstnanců a změn v oblasti stavební legislativy je naše snaha bezvýsledná,“ uvedl Luděk Felkl.

Zároveň upozornil, že v současné době město hledá referenta odboru výstavby, podrobnosti o pozici jsou na webových stránkách města v sekci volná místa.

Autor: red., S.Singerová - mus

Fotogalerie

ilustrační snímek               zdroj foto: archiv

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Policie hodnotí první týden opatření

Policie hodnotí první týden opatření

Fotek: 43
Přidáno: 08.03.2021

Jeseníky

Jeseníky

Fotek: 28
Přidáno: 06.01.2021

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.