Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pátek 20. dubna 2018 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Řidič na Zábřežsku zřejmě přehlédl projíždějící vozidlo

20.04.2018 - Řidič na Zábřežsku zřejmě přehlédl...

Počasí

polojasno

20.04.2018 - Pátek

Teplota: 23 / 11 - PoloJasno

polojasno

21.04.2018 - Sobota

Teplota: 22 / 10 - PoloJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

První Vánoce se zavřenými obchody

27. prosince 2016 - 11:53

Zpět na seznam článků

Inspektoři zjistili porušení v jednom případě

První Vánoce se zavřenými obchody

ilustrační snímek zdroj: čoi

Česká obchodní inspekce o Vánocích provedla celkem 349 kontrol obchodů v souvislosti s novým zákonem č. 223/2016 Sb., o prodejní době v maloobchodě a velkoobchodě.

Porušení zákazu prodeje inspektoři tentokrát zjistili pouze v jediném případě, jednalo se o internetového prodejce, který zároveň obsluhoval zákazníky i ve své kamenné provozovně s plochou větší než 200 m2, kterou sám označuje jako „prodejnu“. S prodejcem Česká obchodní inspekce následně zahájí správní řízení, ve kterém se bude rozhodovat mimo jiné také o výši pokuty.

Předmětem kontrol inspektorů byl zákaz prodeje v supermarketech, hypermarketech, ostatních maloobchodních prodejnách, dále v autobazarech i výkupnách sběrných surovin. „Kontroly tentokrát dopadly mnohem lépe než v první státní svátek s povinně zavřenými obchody (28. října), kdy Česká obchodní inspekce zjistila porušení zákazu celkem ve dvanácti případech ze 429 kontrol,“ uvedl tiskový mluvčí Jiří Fröhlich.

Za porušení zákazu nabyla právní moci zatím jediná pokuta - konkrétně 10 tisíc korun pro podnikající fyzickou osobu. „Jedná se o podnikatele provozující bazar v Rokycanech, který měl otevřeno a prodával zboží 28. října. Ze strany inspektorů byla kontrolovaná osoba dotázána, z jakého důvodu je provozovna v den státního svátku otevřena. Podnikající fyzická osoba sdělila, že se domnívala, že může mít otevřeno, protože prodejní plocha provozovny nepřesahuje 200 m2,“ informoval mluvčí Fröhlich, který upřesnil: „Za porušení zákazu je možné ze zákona uložit sankci až do výše jednoho milionu korun. V případě opakovaného porušení zákazů až do pěti milionů korun.“

Další státní svátek, kterého se zákon o prodejní době v maloobchodě a velkoobchodě týká, bude 1. ledna.

Autor: red., J. Fröhlich

Fotogalerie

ilustrační snímek           zdroj: čoi

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama a inzerce   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.