Sobota 31. července 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Letní Flora Olomouc – Souznění s přírodou

30.07.2021 - Letní Flora Olomouc – Souznění s přírodou -...

Počasí

31.07.2021 - Sobota

Teplota: 25 / 16 - Bouřky

01.08.2021 - Neděle

Teplota: 19 / 14 - Bouřky

První „ochutnávka“ účinkujících na Blues Alive

18. června 2021 - 16:50

Zpět na seznam článků

Přijede Rick Estrin a John Primer

První „ochutnávka“ účinkujících na Blues Alive

ilustrační snímek zdroj foto: archiv sumpersko.net

Mezinárodní hudební festival Blues Alive oznamuje první účinkující jubilejního dvacátého pátého ročníku, který proběhne od 11. do 13. listopadu v Šumperku. Z USA přijedou několikanásobní držitelé prestižních cen Blues Music Awards: jedna z největších harmonikářských hvězd historie Rick Estrin s kapelou The Nightcats a legenda chicagského blues, zpěvák a kytarista John Primer. Oba získali ocenění i při posledním ročníku cen - Rick Estrin & The Nightcats byli vyhlášeni Kapelou roku a John Primer Umělcem roku v tradičním blues.

Vedle nich v Šumperku zahrají americký kytarista Kirk Fletcher, britský zpěvák Pat Fulgoni s formací Blues Experience, americký pianista Bruce Katz s britským harmonikářem a zpěvákem Gilesem Robsonem a holandský zpěvák a kytarista Hans Theessink. „Současný návrat živých koncertů nám dává obrovskou naději pro naši podzimní akci. Jsme pevně rozhodnuti Blues Alive, samozřejmě za dodržení všech protikoronavirových opatření, uspořádat a připravit našim fanouškům neopakovatelný zážitek. Z důvodu současných omezení dáváme do prodeje pouze limitované množství vstupenek. Pokud to bude možné, později přidáme další,” říká na úvod dlouholetý ředitel festivalu Blues Alive Vladimír Rybička.

Blues Alive

„Při přípravě letošního programu vycházíme částečně z loňského zrušeného ročníku, oslovujeme ale i další nové umělce tam, kde původní hudebníci měli již jiné závazky. I přes všechny změny způsobené koronavirem nám managementy vychází vstříct,” vysvětluje booking agent Štěpán Suchochleb.

Ceny Blues Music Awards udělované americkou nadací The Blues Foundation jsou pro pořadatele festivalu každoroční inspirací. Nejen proto, že o nich jako držitelé ocenění Keeping The Blues Alive Award spolurozhodují. „Mají pro nás váhu už proto, že je udílí ve velké většině mezinárodní odborná veřejnost, která je v úzkém kontaktu se světovou scénou. Proto má také už nominace, natožpak vítězství pro každého muzikanta skutečně velkou váhu. A sejdou-li se nám v jednom ročníku Blues Alive vítězové posledního ročníku hned ve dvou z nejprestižnějších kategorií, jsme na to hrdí,” vysvětluje dramaturg festivalu Blues Alive Ondřej Bezr.

Program dvacátého pátého ročníku Blues Alive vedle těchto oznámených jmen doplní brzy další účinkující v rámci hlavních večerů v Domě kultury, koncerty v menších sálech po celém Šumperku, noční jam sessiony, výstava fotografií k jubileu festivalu i akce v rámci oslavy osmdesátin Boba Dylana.

Do programu Blues Alive se také kvalifikují vítězové talentové soutěže Blues Aperitiv, jejíž živé finále proběhne 11. září v Šumperku. Vstupenky v limitovaném množství budou v prodeji od 22. června v síti GoOut.net a na pokladně Domu kultury Šumperk.

Autor: red., J. Sedlák, M. Horáková - BA

Fotogalerie

ilustrační snímek               zdroj foto: archiv sumpersko.net

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.