Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Čtvrtek 21. ledna 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Blues Aperitiv: „Příležitost pro nové bluesové talenty“

21.01.2021 - Blues Aperitiv: „Příležitost pro nové bluesové...

Počasí

21.01.2021 - Čtvrtek

Teplota: 4 / 0 - Zataženo

22.01.2021 - Pátek

Teplota: 5 / 2 - Zataženo

Zde je místo pro Vaši reklamu

Prvním dítětem Olomouckého kraje roku 2020 je Kristýna z Prostějovska

02. ledna 2020 - 18:43

Zpět na seznam článků

V Šumperku přivítali Elišku pět minut před jednadvacátou hodinou

Prvním dítětem Olomouckého kraje roku 2020 je Kristýna z Prostějovska

Prvním dítětem Olomouckého kraje roku 2020 zdroj foto: OLKje Kristýna z Prostějovska

Na světě je teprve krátce, přesto už se o ní mluví v rádiu a píše ve všech regionálních novinách i na internetu. Řeč je o malé Kristýně, prvním miminku Olomouckého kraje roku 2020. Narodila se 1. ledna hodinu a osmadvacet minut po půlnoci v prostějovské nemocnici.

Mezi gratulanty nechyběl hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk. „Těší mě, že děťátko i maminka jsou v pořádku a zastihl jsem je v dobré náladě. Malou Kristýnku i její rodiče teď čeká hodně práce i starostí, ale především spousta radosti. Jsem rád, že si ji mohou užívat právě v Olomouckém kraji,“ uvedl hejtman Okleštěk.

Prvním dítětem roku 2020 Olomouckého kraje je Kristýna z Prostějovska zdroj foto: OLK

Prvním dítětem roku 2020 Olomouckého kraje je Kristýna z Prostějovska zdroj foto: OLK

Kromě gratulace, květin a přání pevného zdraví pro šťastnou rodičku předal hejtman prvnímu letošnímu novorozenci také hrací podložku s dětskou hrazdičkou a finanční dar.

Malá Kristýna, jejíž maminka přijela do prostějovské nemocnice z Myslejovic – Křenůvek na Prostějovsku, vážila po porodu tři kila sedmdesát a měřila padesát jeden centimetr. 

Krátce po páté hodině pak přišel na svět Daniel ve šternberské nemocnici a na porodním sále v nemocnici Jeseník se první letošní dětský pláč ozval před půl devátou z úst malé Lydie. „Malá Lydie přišla na svět přirozeně ve středu 1. ledna v 8 hodin a 25 minut, vážila 4 055 gramů a měřila 52 centimetrů. Její maminka to měla do Jesenické nemocnice kousek, bydlí přímo v Jeseníku. V porodnici však běžně vítají i rodičky z okolních vesnic, Zlatých hor a česko-polského pohraničí. Poslední dobou stále častěji vyhledávají jesenickou porodnici i rodičky ze Šumperska, Rýmařovska, Bruntálska a Vrbna pod Pradědem,,“ uvedla tisková mluvčí Jesenické nemocnice Radka Miloševská.

První miminko Jesenické nemocnice, malá Lydie s maminkou zdroj foto: Agel

V nemocnici v Přerově se jako první narodila Tereza, v Olomouci Aneta - obě přišly na svět na Nový rok odpoledne.

Až do pozdního novoročního odpoledne se na Porodnicko-gynekologické klinice Fakultní nemocnice Olomouc čekalo na první miminko roku 2020. „Pomyslnou vítězkou se stala Anetka Charvátová ze Soběchleb na Přerovsku, která se narodila v 16.41 hodin. Holčička vážila 4130 gramů a měřila 51 centimetrů. Děvčátko i maminka jsou v pořádku,“ uvedl tiskový mluvčí FN Olomouc Adam Fritscher.

Anetka se narodila v 16.41 ve FN Olomouc zdroj foto: FNOL

Jak sdělila sedmadvacetiletá maminka Markéta Charvátová, Anetka je prvním přírůstkem do rodiny. „A musím přiznat, že vzhledem k tomu, že porod byl vyvolávaný, nebyl z nejrychlejších a Anetka váží více než čtyři kilogramy, nejsem si v této chvíli úplně jistá, že ten zážitek chci ještě někdy opakovat,“ usmívá se unavená, ale šťastná maminka Markéta.

Přestože ze Soběchleb je to do Olomouce bezmála padesát kilometrů, porodnice FN Olomouc byla její jasná volba. „Péče byla a je perfektní, nemůžu si na nic stěžovat,“ hodnotí pozitivně služby největší porodnice v Olomouckém kraji.

Anetka se narodila v 16.41 ve FN Olomouc zdroj foto: FNOL

Krásné datum narození - 1. ledna 2020 bude mít už navždy zapsané v rodném listu malá Eliška. Zdravá holčička s váhou 3315 gramů se narodila přesně ve 20 hodin a 55 minut v šumperské porodnici.

Eliška - první miminko v Šumperku se narodila ve 20.55 hod. zdroj foto: archiv NŠ Eliska

Poslední dítko v roce 2019 se narodilo hodinu před půlnocí a uzavřelo tak celkovou statistiku počtu dětí, které se v loňském roce narodily v šumperské porodnici. „V loňském roce se v šumperské porodnici narodilo celkem 453 chlapečků a 431 děvčátek. Rok 2019 byl v Šumperku bohatý i na porody dvojčátek, kterým na svět pomáhali zdravotníci hned osmkrát,“ uvedla tisková mluvčí nemocnice Hana Hanke.

Autor: red., E. Knajblová, A. Fritscher, H. Hanke, R. Miloševská zdroj foto: OLK, FNOL, archiv NŠ, Agel

Fotogalerie

Prvním dítětem Olomouckého kraje roku 2020    zdroj foto: OLKje Kristýna z Prostějovska

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Jeseníky

Jeseníky

Fotek: 28
Přidáno: 06.01.2021

Přestupní terminál Šumperk

Přestupní terminál Šumperk

Fotek: 21
Přidáno: 16.11.2020

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.