Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Čtvrtek 30. května 2024 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

FOTO: Hasiči při výcviku zachraňovali sebevraha z jeřábu

30.05.2024 - FOTO: Hasiči při výcviku zachraňovali sebevraha z...

Počasí

30.05.2024 - Čtvrtek

Teplota: 24 / 10 - PoloJasno

31.05.2024 - Pátek

Teplota: 21 / 13 - Bouřky

Zde je místo pro Vaši reklamu

RALLYE HAMRY 2013:Desátý ročník. Deset hodin v terénu!

20. května 2013 - 21:10

Zpět na seznam článků

Deset soutěžních družstev a rovněž deset disciplín

Sobotní ráno, 18. května pro desítky hasičů pohledem z oken jejich domovů nevěstilo žádné slunečné počasí. Předpověď v místech obce Hamry a okolí rovněž předkládala mapy plné deště a propršený den. Z deseti koutů České republiky, tedy převážně míst v Olomouckém kraji, na desátou hodinu dojíždějí jednotky připravené poprat se právě s jubilejním ročníkem Rallye Hamry 2013.  

Rallye Hamry 2013

Netradiční odborná příprava pro jednotky sborů dobrovolných hasičů pojatá formou soutěživého klání, při několika disciplínách na dlouhé etapě vedoucí až k vytouženému vyhodnocení a šance na mety nejvyšší. Prvotní nástup, porada velitelů, několik instrukcí i pro strojníky zásahových vozidel a nastává čas odjezdu jednotlivých družstev na svá stanoviště.

V místě startu a cíle tedy v Hamrech, plnila družstva úkoly hned na dvou stanovištích. Hořící vozidlo, následně procvičení znalostí či boj ve vzpomínkách, který z bodů je v testu ten správný. Jubilejní ročník ověnčený desítkou provedlo soutěžící opět krásnou krajinou Prostějovska a v různých místech s pečlivě připravenými disciplínami a to jak práci ve výškách, tak přechody do každodenně běžných činností hasičů, například u dopravních nehod, požárů či dalších technických pomocí.

Rallye Hamry 2013.

Hasiči tak postupně při své etapě narážejí na pomoc při sundání zemřelé osoby z výšky, vyproštění osoby po pádu pod zemědělský stroj, až pomoc osobě při pokusu o skok ze stožáru za souběžné pomoci psychologa na místě a nejen to…Plnění disciplín má svou noblesu a originalitu pro samotné hasiče. Jako členové jednotek dobrovolných hasičů se většina z nich za běžného systému k některým podobným činnostem z pohledu začlenění jejich domovských jednotek nedostávají.

Rallye Hamry 2013

Jednotka dobrovolných hasičů sousedícího Moravskoslezského kraje hasičů SDH Hlučín,  prokázala svou skvělou připravenost a postupně došla k metě nejvyšší. Druhou stříbrnou příčku si odvezli domů hasiči z Němčic na Hané a trojici nejlepších pro letošek doplnili hasiči Prostějov – Vrahovice.

Rallye Hamry 2013

Deset hodin v terénu, desátý ročník, deset soutěžních družstev a rovněž deset disciplín uzavřeme poslední desítkou - tedy jubilejním desátým ročníkem. Úsměv ve tvářích vyčerpaných hasičů v cíli a hrdost za to, že dokáží pomoci lidem v jakékoliv nouzi a to nejen cvičně při slavnostním desetiletí, již dnes velmi známého soutěžního klání Rallye Hamry.

Autor: red.,Zdeněk Hošák, zdroj foto HZS Ok

Fotogalerie

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

VESELENÍ šumperské školky

VESELENÍ šumperské školky

Fotek: 93
Přidáno: 24.05.2024

Gastro festival Jídlo na ulici

Gastro festival Jídlo na ulici

Fotek: 65
Přidáno: 18.05.2024

Zábřeh - historická vozidla 2024

Zábřeh - historická vozidla 2024

Fotek: 109
Přidáno: 11.05.2024

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.