Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pondělí 20. května 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Děti se mohou letos v Šumperku protančit létem

19.05.2019 - Děti se mohou letos v Šumperku protančit létem -...

Počasí

20.05.2019 - Pondělí

Teplota: 19 / 15 - Přeháňky-Déšť

21.05.2019 - Úterý

Teplota: 18 / 11 - Oblačno

Zde je místo pro Vaši reklamu

RALLYE REJVÍZ se jede v Koutech nad Desnou

21. května 2013 - 12:04

Zpět na seznam článků

17. ročník startuje 22. května

RALLYE REJVÍZ se jede v Koutech nad Desnou

RALLYE REJVÍZ se jede v Koutech nad Desnou zdroj foto:RR

Již posedmnácté čeká profesionální záchranáře několik úkolů připravených v rámci mezinárodního klání zdravotnických záchranných služeb Rallye Revíz, která proběhne od středy 22. května do soboty 26. května Koutech nad Desnou na Šumpersku. Program ZDE

Jde o tradiční automobilovou soutěž, během které posádky záchranných služeb z různých zemí s rozdílnými systémy organizace přednemocniční neodkladné péče plní na trase odborné úkoly z oboru urgentní medicíny, se kterými se setkávají ve své denní záchranářské praxi. Dlouhá léta probíhala tato soutěž na Zlatohorsku, zde se vyprofilovala v obrovské mezinárodní setkání záchranářů a získala si své renomé.

RALLYE REJVÍZ 2012

Organizátoři a autoři soutěžních úkolů kladou důraz na opravdovost a tak plnění úkolů vypadá přesně jako výjezd záchranky. Téměř všechny připravené úkoly mají svůj reálný základ ve skutečných výjezdech záchranné služby, protože se někde na světě staly. Rallye připravuje Sportovní klub Rallye Rejvíz, jehož členové jsou zaměstnanci mnoha záchranných služeb z celého světa a mnozí platí ve svém oboru za uznávané odborníky.

RALLYE REJVÍZ 2012

Letos se soutěže zúčastní přes devadesát lékařských či nelékařských záchranářských týmů z Japonska, Austrálie, Keni, Německa, Turecka, Estonska, Bosny a Hercegoviny, Kanady, Kypru, Polska, Maďarska, Slovinska, Litvy, Holandska, Rumunska, Rakouska, Slovenska, Česka a Řecka.

V letošním roce připravujeme také již 7. ročník soutěže Zlaté sluchátko pro dispečerky a dispečery zdravotnických operačních středisek obsluhující tísňové linky 155. Do soutěže se přihlásilo čtyřiatřicet operátorů, což je historicky největší počet.

Své již tradiční místo v rámci Rallye Revíz má také klání MUC. RR. Je to soutěž, která je určena studentům lékařských fakult českých a slovenských vysokých škol. Čeká je několik úkolů připravených pro profesionální záchranáře v rámci mezinárodního klání Rallye Rejvíz. „Při poskytování neodkladné zdravotní péče během velkých dopravních nehod, chemických havárií, násilných teroristických činů a podobně, je zasahující nucen reagovat rychle a pružně, ale především odborně. Mladý lékař po získání diplomu není schopen vyhodnotit počty, rozsah a závažnost poranění, nebezpečnost vyvolávající příčiny úrazu nejen pro pacienta, ale i pro zasahující zdravotníky, zhodnotit prognózu a určit priority ošetření při postižení velkého počtu osob,“ říká hlavní rozhodčí národní soutěže RR Dana Hlaváčková, proč pořadatelé již poněkolikáté zařazují soutěž pro budoucí doktory.

Ani v letošním roce nebude chybět celostátní finále Helpíkova poháru. V jeho rámci se děti z celé republiky učí základům poskytování laické první pomoci.

RR - Helpíkův pohár

Organizátoři se v nadstavbových kolech soutěže snaží vytvořit modelové situace s reálně namaskovanými figuranty. Na nich si soutěžící žáci ověří své teoretické poznatky a vše si osahají i v praxi. Tématika prví pomoci děti baví, protože jim ji organizátoři přibližují nenásilnou a zábavnou formou.

Autor: red., J. Pavlík, zdroj foto: Rallye Rejvíz

Fotogalerie

RALLYE REJVÍZ se jede v Koutech nad Desnou  zdroj foto:RR

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Mikulov bavil Šumperk I.

Mikulov bavil Šumperk I.

Fotek: 36
Přidáno: 13.05.2019

Mikulov bavil Šumperk II.

Mikulov bavil Šumperk II.

Fotek: 42
Přidáno: 13.05.2019

Velikonoce na zámku Velké Losiny

Velikonoce na zámku Velké Losiny

Fotek: 23
Přidáno: 20.04.2019

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.