Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 29. ledna 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Zaměstnanci Porodnicko-gynekoligické kliniky dorazili ke skupinovému odběru

29.01.2020 - Zaměstnanci Porodnicko-gynekoligické kliniky dorazili ke...

Počasí

29.01.2020 - Středa

Teplota: 3 / -1 - prehanky-Sníh

30.01.2020 - Čtvrtek

Teplota: 4 / 1 - Sníh

Zde je místo pro Vaši reklamu

ROZHOVOR: Blanka Poštulková z Loštic “…pomozte nám zabodovat ve finále soutěže Živnostník roku“

29. října 2012 - 22:35

Zpět na seznam článků

O rodinné firmě - Tvarůžkové cukrárně - hovoří dcera Blanka

ROZHOVOR: Blanka Poštulková z Loštic “…pomozte nám zabodovat ve finále soutěže Živnostník roku“

rodina Poštulkova zdroj foto:b.p.

Titul „Živnostník roku Olomouckého kraje 2012“ získala Tvarůžková cukrárna v Lošticích podnikatele Zbyňka Poštulky. Mezi 191 podnikateli, kteří o titul soutěžili uspěla firma, která se zaměřila na naše chuťové buňky. Svůj podnikatelský záměr postavili Poštulkovi na spojení originality s tradicí. Tvarůžkové moučníky podle rodinné receptury – slané šátečky, koláčky, vdolky, dorty, dortíky, kremrole, řezy, lokše a rolády si získaly řadu ocenění.

výrobky Tvarůžkové cukrárny

„Tvarůžkovou cukrárnu provozujeme s rodiči v Lošticích již čtvrtým rokem. Našim originálním výrobkem jsou Poštulkovy tvarůžkové moučníky. Získali jsme již několik ocenění, nejnověji také titul Živnostník roku 2012 v Olomouckém kraji. Je radost pracovat v rodinné firmě, kam se zákazníci vracejí, protože jim moučníky zachutnaly,“ říká na úvod rozhovoru Blanka Poštulková, dcera majitelů Tvarůžkové cukrárny.

Kdo přišel s nápadem na vybudování rodinné firmy?

BlankaBlanka Poštuková: V naší firmě jsem vlastně vyrostla. Rodiče začali podnikat již v roce 1990 v oblasti anténní techniky – táta Zbyněk se věnoval výrobě slučovačů a rozbočovačů, máma Zdeňka zase o účetnictví a administrativu. S nástupem digitalizaci se v budově firmy uvolnily prostory a rodiče pro ně hledali nejlepší využití. Jelikož celá rodina, máme blízký vztah k dobrému jídlu, vybudování cukrárny se stalo naším společným cílem.

Jak jsou členové rodiny zapojeni do podnikání?

Blanka Poštuková: Moji rodiče se věnují firmě 7 dní v týdnu. Já pracuji v cukrárně o víkendech a starám se o webové stránky i profil na Facebooku. Sestra Jana, která žije v Londýně nám i s přítelem pomáhá s grafikou propagačních materiálů. Když je potřeba chystat větší množství moučníků zapojí se také babička s dědečkem nebo teta. Na farmářské trhy se mnou teď jezdí prodávat sestřenice Lenka.

Máte nějaký chráněný rodinný recept a kdo je specialista na novinky?

Blanka Poštuková: Máme ochrannou známku na název naší prodejny „Tvarůžková cukrárna“ i na několik druhů tvarůžkových moučníků. S novými nápady přichází většinou celá rodina – táta pak vyladí kombinaci surovin pro nový výrobek a máma vše dozdobí, aby nový moučník také pěkně vypadal.

Výrobek, který měl největší úspěch?

Blanka Poštuková: Nelze tak snadno říct, který výrobek byl nebo je nejúspěšnější. Našim prvním tvarůžkovým moučníkem byl Loštický šáteček a koláček. Každému zákazníkovi chutná něco jiného i proto dnes nabízíme přes deset druhů slaných moučníků z tvarůžků.

Můžete označit roční období, které „nejvíce přeje“ vašim výrobkům?

Blanka Poštuková: Určitě nám nejvíce přeje letní sezóna, kdy lidé cestují a přijedou do Loštic navštívit Muzeum tvarůžků a zastaví se také u nás v cukrárně. V případě venkovních akci mám sama ráda jaro a podzim, kdy vyjíždíme na farmářské trhy a jarmarky v našem regionu.

Co pro vás znamenají ocenění, které již tvarůžkové moučníky získaly a nově také titul Živnostník roku 2012 v Olomouckém kraji?

Blanka Poštuková: Těší nás, že moučníky chutnají nejen zákazníkům, ale ocení je také porota v odborných soutěžích. Je to pro nás také další možnost, jak propagovat Tvarůžkovou cukrárnu a naše výrobky nejen v Olomouckém kraji. Tvarůžkové moučníky jsme prezentovali V Brně na veletrhu cestovního ruchu,  Země Živitelce v Českých Budějovicích,  Czech Street Party v Bruselu.

Na závěr se pohodová a usměvavá Blanka Poštulková obrací na čtenáře s žádostí o podporu v celostátním kole soutěže Živnostník roku 2012: „Od pondělí 29. října až do 11. listopadu  lze prostřednictvím SMS hlasovat pro krajské finalisty. Podpořte Tvarůžkovou cukrárnu! Ráda bych spolu s rodiči reprezentovala náš region v prosinci v Praze ve finále,“ říká Blanka. „Děkujeme i s rodiči za podporu.“Usmívající se

Jak hlasovat

Slavnostní vyhlášení celostátní soutěže Živnostník roku 2012 proběhne 4. prosince v Praze a bude možné jej sledovat v přímém přenosu na ČT24.

 

 

 

Autor: kik, zdroj foto:b.p.

Fotogalerie

rodina Poštulkova           zdroj foto:b.p.

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.