Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pátek 26. dubna 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Na  šumperské „Pětce“ přivítali děti z partnerských škol

25.04.2019 - Na šumperské „Pětce“ přivítali děti z...

Počasí

Zataženo

26.04.2019 - Pátek

Teplota: 26 / 10 - Zataženo

Zataženo

27.04.2019 - Sobota

Teplota: 17 / 9 - Zataženo

Zde je místo pro Vaši reklamu

ROZHOVOR: Karla Mornstein - Zierotin: „Mám strach, že budu moc hodná porotkyně“

14. září 2012 - 15:47

Zpět na seznam článků

Patronka a předsedkyně poroty letošní soutěže Šumperský Hafan

ROZHOVOR: Karla Mornstein - Zierotin: „Mám strach, že budu moc hodná porotkyně“

Karla Mornstein - Zierotin foto:sumpersko.net

Nedělní odpoledne v Pavlínině dvoře v Šumperku bude patřit psům a jejich početným doprovodům. Již po šesté se utkají hafani různých ras a velikostí, aby soutěžili o stále oblíbenější titul psí miss. Šumperský hafan se pořádá od roku 2006 - Z historie Hafana ZDE.

Letošní ročník nabídne divákům nejen napínavé soutěže, ale mohou si také prohlédnout úspěšnou výstavu Z pohádky do pohádky, připravena je první psí módní přehlídka. O příjemný hudební doprovod se postará kapela MY. Velká pozornost bude upřena na desetičlennou porotu, ve které usedne například herečka Bohdana Pavlíková, kapitán Draků Aleš Holík.

Předsedkyní poroty je patronka letošního ročníku paní Karla Mornstein-Zierotin ze zámku Bludov, kde také bydlí se svoji rodinou a zvířecími miláčky. Paní Karla si našla chvilku na odpovědi.

Karla Mornstein-Zierotin s otcem

Kolik zvířecích kamarádů už bylo a je součástí Vašeho života?

Karla Mornstein-Zierotin: Od mala jsem milovala zvířata, žili jsme ve městě, proto to nebylo jednoduché, ale já jsem si už v osmi letech prosadila prvního psího kamaráda. Byl to lovecký pes, ohař. Dalším pejskem pak byl trpasličí pudl, velice chytrá psí dáma, která se dožila úctyhodného věku čtrnácti let. Ta si s námi prožila i stěhování na zámek v pokročilém věku, vůbec jí to ale nevadilo. Ještě za jejího života jsme si pořídili Joyce, fenku irského setra a zakladatelku našeho psího rodu. Teď máme pejsků pět, všechno jsou to fenečky, nejstarší je deset let a nejmladší teprve tři měsíce. Všechny jsou stejné rasy, jedna holka trochu vybočuje z řady, maminka je setřice, ale tatínek je neznámý… stává se to i v lepších rodinách Mrkající. Abych  nezapomněla, máme taky kočičky, měli jsme jich sedm,  některé již zemřeli stářím, teď máme čtyři, na jaro se chystáme vzít nová koťátka.

Pro veřejnost bylo milým překvapením, když se dověděla, že jste se stala patronkou charitativní psí shoow. Je to pro Vás premiéra se ocitnout v takovém postaveni?

Karla Mornstein-Zierotin: Přiznávám, je to pro mě zcela nová zkušenost. Nikdy jsem nebyla v porotě žádné soutěže krásy. Mám moc ráda pejsky, všechny, mám strach, že budu spíš velice hodná a málo kritická porotkyně.

Karla Mornstein-Zierotin na zahradě

Máte syna, který určitě sleduje dění kolem psí soutěže. Co Vám radí?

Karla Mornstein-Zierotin: Syn je nadšený, moc se mu to líbí. Je rozhodnutý, naše poslední štěňátko perfektně vycvičit aby se příští rok mohl přihlásit do soutěže. Tak jsem zvědavá, ony jsou ty setřice docela svéhlavičky. Ale synovi je osm, tak věří, že perfektní vojenský výcvik to zpraví.

Karla Morntein-Zierotin je velmi důstojný a pro mnohé spíš historický pojem. S milým úsměvem se tak představí mladá a velmi sympatická žena. Zažila jste s touto kombinací nějakou historku?

Karla Mornstein-Zierotin: Je pravda, že lidi si šlechtičnu představují jako starší dámu v klobouku. Malé holčičky většinou čekají dlouhé princeznovské šaty. Tuhle představu bohužel nesplňuji, ale snažím se, někdy si vezmu alespoň klobouk Usmívající se.

Porota složená z odborníků, ale i laických příznivců psů z kulturního a společenského života bude vybírat Nejhezčího, Nejroztomilejšího hafana, Nejposlušnějšího a NEJ hafana. Celým rodinným odpolednem bude již třetím rokem provázet herečka Divadla Šumper Olga Kaštická.

Hafan - leták stránka 1

V letošním roce se také uskuteční druhý ročník internetové soutěže Hafan Sympaťák. Soutěžící pejsci při registraci budou vyfoceni se svými startovními čísly. Maximální počet soutěžících psů je 50. Na nedělní rodinné odpoledne organizátoři připravují nejedno překvapení a dá se předpokládat i příjemné počasí. Akce začíná ve 14.00 hodin a pro soutěžící je připravený Pavlínin dvůr k registraci od 13.00 hodin.

Hafan - leták stránka 2

Stalo se dobrým zvykem, že organizátoři shromažďují piškoty pro pejsky do útulku, tak si nezapomeňte vzít balíček sebou!

 

  

Autor: kik, foto:sumpersko.net

Fotogalerie

Karla Mornstein - Zierotin  foto:sumpersko.net

Související články

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Velikonoce na zámku Velké Losiny

Velikonoce na zámku Velké Losiny

Fotek: 23
Přidáno: 20.04.2019

Ceny města Šumperka 2018 - I.

Ceny města Šumperka 2018 - I.

Fotek: 82
Přidáno: 17.04.2019

Ceny města Šumperka 2018 - II.

Ceny města Šumperka 2018 - II.

Fotek: 60
Přidáno: 17.04.2019

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.