Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Sobota 19. ledna 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Hasiči Olomouckého kraje závodili v Liberci

18.01.2019 - Hasiči Olomouckého kraje závodili v Liberci - Ukázali,...

Počasí

Jasno

19.01.2019 - Sobota

Teplota: 0 / -7 - Jasno

Oblačno

20.01.2019 - Neděle

Teplota: 1 / -8 - Oblačno

Zde je místo pro Vaši reklamu

ROZHOVOR: Radka Kamlarová :“Ta bezmocnost, že není jak, pomoci je strašná.“

01. října 2012 - 12:30

Zpět na seznam článků

Město Šumperk ocenilo zachránce malého dítěte

ROZHOVOR: Radka Kamlarová :“Ta bezmocnost, že není jak, pomoci je strašná.“

Radka Kamlarová foto:sumpersko.net

Paní Radka Kamlarová, policisté Jakub Rybička a Bohumil Jelínek (informovali jsme ZDE), městští strážníci Milan Nétek a Miroslav Navrátil se podíleli na záchraně života malé holčičky, která ve čtvrtek 20. září málem vypadla z okna bytu, který se nachází v osmém patře na Jesenické ulici. Dítě se vyšplhalo na parapet otevřeného okna v době, kdy ho rodiče nechali doma samotné. Batolete si všimla Radka Kamlarová, která duchapřítomně zavolala policii a ta holčičku zachránila. Záchrancům poděkoval na radnici starosta Šumperka Zdeněk Brož a předseda občanského sdružení Bezpečný Šumperk ZDE Martin Žaitlik.

Kdo je žena, která se podílela na záchraně života? Co prožívala, co ji nejvíce utkvělo v paměti? Ochotně odpověděla  pro čtenáře sumperska.net.

Radka KamlarováRadka Kamlarová: Momentálně jsem na mateřské dovolené, pocházím z Dolních Studének a již jedenáct let bydlím v Šumperku. Jsem vyučena v oboru kuchařka – servírka.

Svým pohotovým jednáním jste zachránila život batoleti. Co jste udělala, jako první věc, když jste se dověděla, že v ohrožení je malé dítě?

Radka Kamlarová: První věc, kterou jsem udělala po zjištění, že malé dítě stojí v okně, bylo to, že jsem hned volala policii a poté jim utíkala otevřít dole dveře.

Které číslo krizové linky Vám vytanulo v paměti, jako první?

 Radka Kamlarová: V tu chvíli jsem si vzpomněla jen na telefonní číslo 156.

Která byla podle Vás nejdramatičtější chvíle.

Radka Kamlarová: Nejdramatičtější chvíle pro mě byla ta, když jsem volala policii a bála se, aby holčička nespadla, než někdo dojede. Ta bezmocnost, že není, jak se k malé dostat byla strašná.

Co Vám zůstalo v hlavě, jako nejsilnější vzpomínka?

Radka Kamlarová: Nejsilnější vzpomínka je pro mě ta malá. Její obličej. Celou noc jsem nespala a pořád ji viděla před sebou.

Který moment Vás spíše nepříjemně překvapil, případně kdo?

Radka Kamlarová: Překvapilo mě chování rodičů dítěte, myslím si, že každý zodpovědný rodič má první starost o dítě a až potom o něco jiného, jako třeba o rozbité dveře. Otec ani matka malé holčičky, se vůbec nepřišli podívat, jak na tom je. To mě docela dostalo.

Postarala jste se o dítě, než přišli jeho rodiče. Bylo vystrašené?

Radka Kamlarová: S malou jsem si jen hrála. Byla počuraná tak jsem ji umyla a přebalila. Povídala si s ní a pochovala. Malá byla moc hodná a usmívala se. Překvapilo mě, že vůbec nebrečela.

Znáte osobně někoho, kdo se zachoval tak statečně, jako Vy a zachránil život?

Radka Kamlarová: Moje kamarádka zachránila život pánovi na nádraží, přesně už nevím, co se stalo. Měl zapadlý jazyk.

“Žádný rodič není dokonalý, každý uděláme nějakou chybu, ze které se sami učíme, ale s dětmi je zodpovědnost a nechat tak malé dítě doma samotné mi zodpovědné nepřijde,“ dodala na závěr Radka Kamlarová.


Autor: kik

Fotogalerie

Radka Kamlarová          foto:sumpersko.net

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.