Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 21. května 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Dítě vyběhlo ze zahrady a narazilo do projíždějícího auta

20.05.2019 - Dítě vyběhlo ze zahrady a narazilo do projíždějícího...

Počasí

21.05.2019 - Úterý

Teplota: 18 / 11 - Oblačno

22.05.2019 - Středa

Teplota: 14 / 11 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

ROZHOVOR: Vladimír Velčovský

10. května 2012 - 14:28

Zpět na seznam článků

Rád se setkám s každým, kdo mi pomůže

ROZHOVOR: Vladimír Velčovský

Vladimír Velčovský foto:sumpersko.net

Hráči mají po úspěšné sezóně volno. Chvíle odpočinku ale neprožívá prezidnet klubu Salith Šumperk Vladimír Velčovský. Požádali jsme ho, aby přiblížil, jak probíhají přípravy na sezónu 2012/13.

Historický úspěch v podobě udržení se v 1. lize je za námi, hráči si užívají zasloužený odpočinek a jak je na tom vedení klubu včetně trenéra?

Vladimír Velčovský: Máte pravdu, hráčům úspěšná sezóna skončila, ale vedení klubu ihned začala. V mém případě jde o zajištění prostředků na nadcházející sezónu a u trenéra jde v návaznosti na zdroje a možnosti o skladbu týmu. 

Můžete shrnout, jak daleko jsou jednání s hráči pro nadcházející sezónu a kdy chcete mít jasno o celé sestavě?

Vladimír Velčovský: Cílem je udržet v maximální možné míře kádr pohromadě, což se až na výjimky daří. Hráčskou kariéru ukončil Meluzín, do konce května se rozhodnou Velecký a Brunec. Kostra týmu bude dána do konce května, ostatní není třeba uspěchat. Vlivem modelu přípravy, který jsem již třetím rokem nastavil, bude o celé sestavě jasno v průběhu srpna.    

Jsou v hledáčku i hráči z jiných klubů a jaké jsou výsledky?

Vladimír Velčovský: První ligu nelze hrát pouze s kmenovými hráči Šumperku. V hledáčku jsou hráči z nejvyšší úrovně, tedy z Vítkovic, Třince, Znojma a mistrovských Pardubic. V návaznosti na naše potřeby a ekonomické možnosti se bude tým vhodně doplňovat. Hráčů je dostatek, peněz málo.

Jak to bude s letní přípravou a kdy začne?

Vladimír Velčovský: Suchá letní příprava bude již třetím rokem individuelní, u vyjmenovaných hráčů částečně finančně refundovaná. Pozvaní hráči se dostaví 1. 8. 2012 k přezkoušení z fyzické kondice v předem daných disciplínách a následuje letní příprava na ledě, včetně osmi přípravných utkání.

hokej

Jak se daří zajistit finanční prostředky pro další hokejovou sezónu a jak se k podpoře hokeje, co by nejnavštěvovanější sportu, staví město Šumperk?

Vladimír Velčovský: Bez podpory města nelze takový sport v regionu dělat. Město kryje cca šestinu rozpočtu klubu a ostatní je nutno sehnat jinou cestou. Podpora města Šumperka je dle úrovně soutěže a dosahovaných výsledků dlouhodobě nastavena a funguje bez problémů. Na prvoligové scéně patříme k lepšímu průměru. Celkově je pro mě toto období absolutně nejhorší, kdy na jedné straně stabilizujete kádr ve formě smluv, na druhé sháníte finanční prostředky a na konci nevíte, jestli se to setká. Ekonomická stabilita je nadřazená úrovni soutěže, kterou hrajeme. Nemusíme soutěž z různých důvodů udržet, ale na konci sezony nesmíme dlužit. Zajišťovat finanční prostředky je stále těžší, ale vlivem dalších mých možností z celé republiky se to daří.

Hokejová sezóna skončila, fanoušci toužebně očekávají tu novou, jak jste na tom Vy?

Vladimír Velčovský: Pokud nemám zajištěny zdroje, nemá cenu sezónu zahajovat. Z tohoto pohledu potřebuji získat čas a pracovat.

Chcete něco vzkázat fanouškům?

Vladimír Velčovský: Nejen fanouškům, ale široké hokejové veřejnosti. Dosahuje se dlouhodobě skvělých výsledků a je to i vaše zásluha. Patříme ke klubům s nadprůměrnou návštěvností a to je hnacím motorem do další práce.

Drafans

Tento profesionální sport je hlavně o umění sehnat peníze a podle toho také sportovně - kulturní představení vypadá. Rád se setkám s každým, kdo mi v tomto pomůže. Děkuji.

Autor: sol

Fotogalerie

Vladimír Velčovský         foto:sumpersko.net

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Mikulov bavil Šumperk I.

Mikulov bavil Šumperk I.

Fotek: 36
Přidáno: 13.05.2019

Mikulov bavil Šumperk II.

Mikulov bavil Šumperk II.

Fotek: 42
Přidáno: 13.05.2019

Velikonoce na zámku Velké Losiny

Velikonoce na zámku Velké Losiny

Fotek: 23
Přidáno: 20.04.2019

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.