fitnesskotelna
šumpersko PF
FOTO
Pondělí 09. prosince 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

HC Bobři Valašské Meziříčí vs Draci Šumperk 3:5

08.12.2019 - HC Bobři Valašské Meziříčí vs Draci Šumperk 3:5 -...

Počasí

09.12.2019 - Pondělí

Teplota: 5 / 2 - Zataženo

10.12.2019 - Úterý

Teplota: 4 / 0 - obcasny-Déšť

šumpersko.net PF 2018

ROZHOVOR s Ondrou Polákem: Eroticky laděný DŽEM?

02. října 2013 - 14:09

Zpět na seznam článků

Každý ročník je plný překvapení, ale letošní má našlápnuto na super PECKU

Džemfest, který je každým rokem, díky své kampani nepřehlédnutelný, tluče na dveře. Zahajovací večer festivalu Džemfest s koncertem a vernisáží se uskuteční v H-clubu v pátek 11. října od 20 hodin. Hlavní program Džemfestu pak vypukne o týden později 18. října v Domě kultury Šumperk, kde zahrají kapely Tři sestry, Toxique, Děda Mládek Illegal Band, The Prostitutes a další.

Start tohoto dnes mimořádně úspěšného festivalu sahá na přelom tisíciletí. První ročník se konal ještě pod názvem Stoletý happening. Její zakladatel, Ondra Polák, měl mimořádně šťastnou ruku a podařil se mu skvělý počin. Na amatérskou studentskou akci přišlo šestnáct set návštěvníků. Samozřejmě se tento úspěch stal výzvou pro pořadatele, kteří se rozhodli vytvořit tradici podzimního hudebního festivalu. Název prošel ještě jednou změnou, kdy z Jamfestů se stal dnes již známý DŽEM fest.

pozvánka

Organizátoři Džemfestu každým rokem překvapují provokující kampaní, na kterou se mnozí těší, stejně, jako na samotný festival. Po předloňské lesbické dvojici, loňském odbržděném Ondřeji Bankovi, letos překvapili kosočtvercem. Proč právě kosočtverec a na co, se ještě můžeme těšit, nám odpověděl zakladatel a organizátor Ondra Polák.

Ondra Polák

 Pro každého srozumitelný symbol. Proč padla volba právě na něj?

Ondra Polák: Jednou z hlavních hvězd letošního programu jsou Tři sestry. Tuhle kapelu zná snad každý, stejně jako je známé její typické logo ve tvaru kosočtverce. Proto nás napadlo obléci všechny vizuály k Džemfestu do kosočtverce. V dnešní době, kdy se lidé naučili reklamu ignorovat, není vůbec jednoduché vymyslet něco, co zaujme a přitom to není úplně hloupé.

Džemfest plakát

Našel se někdo, kdo by byl rozhořčený nad tím, že symbolem Džemfestu je p***?

Ondra Polák: Ne. Dříve jsme za kampaně dostali občas kartáč, hlavně za lesby jsem to schytal. Tentokrát se ale kosočtverce líbí. Trochu jsem měl obavu, že budou na plakátech všude dokreslené čáry, ale ani to se moc nedělo. Dnešní děcka jsou buď moc slušné, nebo líné. V době mého dětství by takové plakáty nevydržely dlouho nepočmárané Usmívající se

Program v letošním roce je mimořádně široký – od klasiky Děda Mládek …. až po Tři sestry. Je to náhoda, nebo skrytá myšlenka.

Ondra Polák: Program není nikdy náhoda. Letos jsme k sobě kapely poskládali tak, aby se lidi hlavně dobře bavili. Tři sestry, Děda Mládek, Toxique... Všechno to jsou kapely, které mísí hudbu s humorem a recesí.

Džemfest 2012

Džemfest v letošním roce hledá pro nezadané lidi partnery – soutěž Rande na slepo je pokračováním onoho kosočtvercového erotického oparu. Takže se dá očekávat, že Džem v letošním roce bude mít i erotický podtext?

Ondra Polák: To nééé ! Abych přiznal, tak ten kosočtverec nebyl původně myšlen nijak kontroverzně.

V této souvislosti stojí za úvahu, jestli s letošním festivalem nespustíte i Džemseznamku, nebo Džemtravelforum?

Ondra Polák: Džemseznamku jsme přece už spustili soutěží Rande na slepo :)

Na Džem přichází rok od roku více návštěvníků, které zajímá nejen program, ale hlavně „setkání se“, možnost někoho zajímavého potkat, najít nový vztah. Víš o někom, kdo se díky Džemu seznámil?

Ondra Polák: Ano, vím. A dodnes jim to klape :)

Džemfest 2012

Kolik myslíš, že najde se dvojic bez rozdílu pohlaví, které odejdou z festivalu, jako pár?

Ondra Polák: Pár lidí si tam svého miláčka určitě najde. Pak jde o to, kolik z nich o tom bude vědět i druhý den ráno Úžasný

Jak je to nyní s Tebou? Zadaný, nezadaný?

Ondra Polák: Zadaný. A přesně na 18. října, na Džemfest, předpovídají lékaři narození mého syna, takže letošní Džemfest bude možná pořádně veselej. Hlavně doufám, že mě nenapadne pozvat všechny v kulturáku na rundu. To by se mi Džemfest trochu prodražil. A nebylo by pak na plínky.

Ondra Polák

 

Autor: kik., foto: sumpersko.net

Fotogalerie

Související články

Další články z rubriky

Nominujte na Ceny města Šumperka za rok 2019

Nominujte na Ceny města Šumperka za rok 2019

Své návrhy můžete zasílat do 31. prosince

Opilý anonym oznámil uložení bomb na Jesenicku

Opilý anonym oznámil uložení bomb na Jesenicku

Chtěl se prý pomstít zdravotníkům

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.