Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 21. února 2024 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

FOTO: Pyrotechnici a hasiči cvičili s výškovou technikou

20.02.2024 - FOTO: Pyrotechnici a hasiči cvičili s výškovou technikou...

Počasí

21.02.2024 - Středa

Teplota: 8 / 3 - obcasny-Déšť

22.02.2024 - Čtvrtek

Teplota: 7 / 3 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

ROZHOVOR s běžcem Tomášem Liscem

29. května 2016 - 09:25

Zpět na seznam článků

„Ve tři se mě kolega ptal, jestli nespím…“

ROZHOVOR s běžcem Tomášem Liscem

RP - HV - Tomáš Lisec foto: Patrik Pátek/PatRESS.cz

Litoměřický policista Tomáš Lisec se svým parťákem Davidem Kopalem vyhrál úvodní závod seriálu Rock Point – Horská výzva. Dvojice ovládla „krušnohorskou“ zastávku, když do cíle nejprestižnější trasy Long na Božím Daru doběhla ve vítězném čase mužské kategorie. Na vypsaných šestašedesát kilometrů jí stačilo necelých sedm hodin, po kterých duo poprvé poznalo pocit ze stupňů vítězů.

RP - HV - David Kopal Tomáš Lisec foto: Patrik Pátek/PatRESS.cz

Tomáši, konečně se to povedlo, dočkali jste se prvních stupňů vítězů a vyskočili jste rovnou na nejvyšší stupínek. Jak dlouhé to bylo čekání?

Tomáš Lisec: S Horskou výzvou jsme začínali v roce 2012. V Krkonoších to byl první závod. Tehdy jsme dobíhali kolem patnáctého místa a postupně jsme se zlepšovali, až přišlo tohle vítězství. Minulý rok jsme tu byli čtvrtí a teď se to konečně povedlo. Loni jsme se tím opravdu namlsali, protože pódium už bylo hodně blízko. Bedna nám utekla jen o pár minut, takže teď jsem hodně rád, že to konečně klaplo.

RP - HV - David Kopal Tomáš Lisec foto: Patrik Pátek/PatRESS.cz

Tentokrát nepůsobíte ani příliš zničeně. Čím to?

Tomáš Lisec: Je pravda, že se mi běželo vůbec nejlíp ze všech závodů Rock Point - Horská výzva. Krušné hory jsou podle mého z celého seriálu asi nejlehčí, jsou nejvíc běhavé. Prakticky až na ten poslední kopec ze Stráže nad Ohří na Klínovec jsou na trase víceméně rovinaté úseky a seběhy, takže se to dá opravdu celé běžet.

Jak se ve dvojici doplňujete? Kdo to táhnul?

Tomáš Lisec: Jako vždycky – do dvacátého kilometru jsem já říkal, proč třeba neběžíme rychleji, ale od toho dvacátého zase David začal úřadovat a já měl opět po půl třetí hroznou krizi. David se mě tradičně zeptal: „Zase spíš? Měl by sis něco dát.“ To je klasika každý závod. Po dvou a půl hodinách až po třech mám krizi, takže do té doby táhnu já, pak je to na Davidovi.

RP - HV - David Kopal Tomáš Lisec foto: Patrik Pátek/PatRESS.cz

Jaký byl vývoj závodu v Krušných horách?

Tomáš Lisec: Do poloviny trati jsme běželi ve čtyřech dvojicích tak nějak pohromadě. Pak se tři dvojice oddělily. Až později jsme se dozvěděli, že tam někde zakufrovaly a až na poslední občerstvovačce jsme zjistili, že jsme druzí. Dosavadní vedoucí dvojice vyrážela do stoupání na Klínovec jako první, ale v první třetině kopce jim došly síly, tak jsme je zkusili předběhnout. Nastoupili jsme a v cíli jsme jim dali skoro třináct minut. Hodně uvadly. Právě tam se tedy lámal chleba.

Před vámi byl už jen dogtrekař Jiřík. Jen kousek vás dělil od absolutního vítězství. Jaké to je bojovat se psem?

Tomáš Lisec: My o něm vůbec nevěděli. Spatřili jsme ho až na horizontu, když se sbíhalo po louce k Božímu Daru. Ten náskok jsme odhadli zhruba na minutu, ale věděli jsme, že to cíle už moc nezbývá. Snažili jsme se ho dostihnout, ale nebyla šance. Nám to ale nevadilo. Říkali jsme si, že je trochu ve výhodě, když pes táhne, ale žádnou hlavu jsme si z toho nedělali.

RP - HV - Tomáš Lisec foto: Patrik Pátek/PatRESS.cz

RP - HV - David Kopal Tomáš Lisec foto: Patrik Pátek/PatRESS.cz

Loni jste v celém seriálu skončili celkově třetí. Jaké jsou tedy plány pro letošek?

Tomáš Lisec: O celkových ambicích jsme se s parťákem ještě nebavili, ale když to obhájíme nebo budeme druzí, tak jedině dobře. Na vítězství bychom museli mít opravdu hodně štěstí. Už dva měsíce mě doprovází problémy se zraněným kolenem, takže jsem hlavně rád, že mě teď podrželo. Zásadní proto bude štěstí.

Autor: red., Patrik Pátek, foto: Patrik Pátek

Fotogalerie

RP - HV - Tomáš Lisec       foto: Patrik Pátek/PatRESS.cz

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Silvestr s otužilci v Bludově

Silvestr s otužilci v Bludově

Fotek: 99
Přidáno: 31.12.2023

Vánoce na zámku Velké Losiny

Vánoce na zámku Velké Losiny

Fotek: 49
Přidáno: 28.12.2023

Zabíjačkové hody

Zabíjačkové hody

Fotek: 30
Přidáno: 16.12.2023

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.