Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Neděle 28. února 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Draci Pars Šumperk vs SC Kolín 5:2

27.02.2021 - Draci Pars Šumperk vs SC Kolín 5:2 - Reportáž ze zápasu

Počasí

28.02.2021 - Neděle

Teplota: 7 / -1 - PoloJasno

01.03.2021 - Pondělí

Teplota: 8 / -1 - PoloJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

ROZHOVOR s trenérem a kapitánem Draků

11. září 2017 - 12:10

Zpět na seznam článků

Jak hodnotí první zápas nové sezony Tomáš Sedlák a Pavel Hulva

ROZHOVOR s trenérem a kapitánem Draků

Tomáš Sedlák a Pavel Hulva, nový kapitán a trenér na tiskové konferenci před zahájením sezony foto: Martin Schwarz (dracisumperk.cz)

Na první soutěžní zápas nového ročníku se nebude vzpomínat v dobrém. Nejen fanoušci měli od duelu v Kopřivnici jiná očekávání, nicméně realita přinesla prohru 8:5. Zápas ovlivnily také dvě nezvládnuté přesilovky a špatné střídání v závěru.

Informovali jsme ZDE

Co na tento souboj říká trenér Draků Pavle Hulva a jak jej z pozice hráče viděl kapitán Tomáš Sedlák?

Trenére, kde hledat hlavní příčinu prohry?

Pavel Hulva: Podle mého jsou hlavním problémem dva góly obdržené ve vlastní přesilovce a dvě neubráněná oslabení, kdy jsme dostali další dva góly, což dohromady dává čtyři rozdílové góly. Ve hře pět na pět jsme hráli ne vyrovnanou partii, my jsme je tlačili, měli jsme brankové příležitosti, jenže nám to tam nespadlo, zatímco jim ano.

Mohla hrát roli také případná nervozita z prvního soutěžního utkání?

Pavel Hulva: Možná je to také dílem nervozity, když se jednalo o první zápas a ještě k tomu venku. Nicméně první třetina dopadla tak, jak měla – 1:1. Takže rozhodla druhá třetina, kdy jsme si nechali dát ty góly v přesilovce a oslabení, která jsme neubránili, a to je celé.

Ve třetí třetině jsme ale sahali po vyrovnání…

Pavel Hulva: Potom jsme to honili. A když jsme už byli na dostřel, tak jsme udělali školáckou chybu při střídání a domácí nás potrestali.

Takže zklamání.

Pavel Hulva: Je to velká facka, tohle jsem určitě nečekal. Nelze to ale určitě svádět jen na gólmany. Je potřeba zapracovat na obranné hře, jak jsem to říkal už na tiskové konferenci. Také nás trápí koncovka, kdy máme tutové situace, které nedáváme. I když – pět gólů venku, to by měly být jasné tři body. Ale bohužel.

Tomáši, jak byste zhodnotil utkání?

Tomáš Sedlák: Celou dobu jsme tahali za kratší konec. Jenže nevyužíváme jasné situace, zato dostáváme hloupé góly. Dnes jsme dostali dva góly v naší přesilovce, nedáme přesilovku pět na tři, nevyužili jsme některé další přesilovky, co byly. Nedáme gól a inkasujeme po zbytečných chybách.

Tomáš Sedlák zdroj foto: Draci Šumperk

Zápas tedy ovlivnily hlavně taktické chyby?

Tomáš Sedlák: Bohužel. Nehrajeme to, co si řekneme. Každý jakoby chtěl hrát podle sebe, potom je rozhozená celá lajna, je v tom zmatek a zbytečně ztrácíme puky.

Ve třetí třetině jsme sahali po vyrovnání, ale rozhodlo vyloučení za hru v šesti…

Tomáš Sedlák: Tu situaci jsem úplně neviděl. Myslím, že jsme střídali a proletěl tam puk dva metry kolem, nikdo se jej ale nedotknul, nehrál. Mám za to, že bylo všechno podle pravidel a vyloučení být nemělo. Ale určitě se na to nemůžeme vymlouvat, protože jsme měli celý zápas na to, abychom to zvládli úplně jinak, v šedesáti minutách, což se ale nestalo.

Kdy se tedy podle vás lámal zápas?

Tomáš Sedlák: Zápas se lámal, když jsme snižovali na tři dva, jenže v dalším střídání jsme hned inkasovali na 4:2. Tam se podle mě lámal zápas.

Osmibrankový příděl, co na to říkáte, jako obránce?

Tomáš Sedlák: Osm gólů, byť venku, pořád to nemůžu vstřebat. Dostat tolik gólů v Kopřivnici, to nejde. Teď navíc jedeme do Poruby, potom máme volno a hned do Hodonína. Musíme se všichni zamyslet, protože asi nebudeme chtít dostat desítku, takže se musí něco radikálně změnit už v tréninku a v hlavách si to přebrat, že nejsme žádní mistři světa, kteří někam jedou vyučovat hokej.

Takže je třeba hru zjednodušit?

Tomáš Sedlák: Musíme hrát to, co máme, co si řekneme. Tedy krátké přihrávky, srážet se. V Šumperku se hrálo vždycky srdíčkem a to momentálně chybí.

Do Kopřivnice dorazilo poměrně dost fanoušků ze Šumperka, má pro ně kapitán nějaký vzkaz?

Tomáš Sedlák: Musím před fanoušky smeknout. Dorazilo jich opravdu dost a byli super. Jen je ještě znova musím poprosit o shovívavost, protože je to všechno náročné, do toho to dojíždění. Nicméně… Vymlouvat se na to nemůžeme. Dnes jsme měli jednoznačně vyhrát, byť nechci snižovat kvalitu soupeře. Tatra dobře bruslila, hrála jednoduše. Pokud nás fanoušci budou jezdit takto podporovat, tak věřím, že se jim začneme brzo odvděčovat výkony a výsledky na ledě.

Autor: red., Dominik Mihailescu - Draci Šumperk

Fotogalerie

Tomáš Sedlák a Pavel Hulva, nový kapitán a trenér  na tiskové konferenci před zahájením sezony     foto: Martin Schwarz (dracisumperk.cz)

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Jeseníky

Jeseníky

Fotek: 28
Přidáno: 06.01.2021

Přestupní terminál Šumperk

Přestupní terminál Šumperk

Fotek: 21
Přidáno: 16.11.2020

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.