Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Neděle 13. června 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Tobogán na „Bratrušáku“ bude v provozu poslední sezonu

12.06.2021 - Tobogán na „Bratrušáku“ bude v provozu poslední...

Počasí

13.06.2021 - Neděle

Teplota: 17 / 11 - Oblačno

14.06.2021 - Pondělí

Teplota: 22 / 7 - SkoroJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Rachot stále pomáhá dětem s distanční výukou

18. května 2021 - 07:17

Zpět na seznam článků

I doučováním

Rachot stále pomáhá dětem s distanční výukou

ilustrační snímek zdroj foto: Pontis - J. Hruška

Podporu při distanční výuce a doučování pro své klienty umožňují i nadále v Nízkoprahovém klubu pro děti a mládež Rachot v Šumperku, a to i přes rozvolňující se protiepidemická opatření. „Distanční výuka a doučování nám v klubu zabírá většinu času, takových šest, sedm hodin denně. Naši nabídku využívají děti, kterým chybí potřebné zázemí, technické vybavení či připojení na internet,“ říká Jan Hruška, sociální pracovník Rachotu. „V situaci, kdy děti ve škole rotují a střídavě se distančně vzdělávají, preferujeme podporu výuky před volnočasovými aktivitami.  Proto je Rachot otevřen od ranních hodin. Díky distanční výuce máme možnost zažít atmosféru tříd, vzájemnou komunikaci učitel - žák. V běžném režimu klubu často od dětí slyšíme různé stesky na školu, a nyní jsme měli možnost poznat některé učitele, sledovat reakce dětí a udělat si obrázek, jak to v jejich třídách chodí,“ přemýšlí Jan Hruška.

 V Rachotu se teď pravidelně učí děti prvního i druhého stupně základní školy. „Často řešíme zásadní problém – děti nevědí, jak se učit. Osvědčil se nám individuální přístup, podpora samostatnosti a vedení k zodpovědnosti, díky čemu si někteří z “našich žáků“ dokázali zlepšit školní výsledky. Těší nás ale i drobné úspěchy a pokroky, které ve výuce zažívají,“ dodává vedoucí Rachotu Ľubica Hanáková. Pomoc s přípravou do školy považují pracovníci Rachotu za součást své práce.

Podpora distanční výuky v době COVIDu ale změnila nízkoprahový klub na vzdělávací centrum. „Rádi bychom už plánovali běžný provoz klubu a nemůžeme se dočkat rachotu v Rachotu. Taky se vrátíme do škol s besedou na téma „Mediální výchova, aneb dvakrát měř a jednou klikni“. Kolegové už byli besedovat s dětmi ve škole v Hrabenově, chystají se do Písařova a Nového Malína,“ říká Ľubica Hanáková.

Autor: red., H. Písková

Fotogalerie

ilustrační snímek               zdroj foto: Pontis - J. Hruška

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.