Nemocnice Šumperk - lékárna
plazma
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 18. června 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Chmatákům se na Šumpersku nedařilo

18.06.2019 - Chmatákům se na Šumpersku nedařilo - Byli přistiženi...

Počasí

18.06.2019 - Úterý

Teplota: 24 / 13 - Zataženo

19.06.2019 - Středa

Teplota: 26 / 14 - Přeháňky-Déšť

Rakousko

Rada města hledá projektanta šumperského kulturáku

23. května 2019 - 11:39

Zpět na seznam článků

Vypsala otevřené výběrové řízení

Rada města hledá projektanta šumperského kulturáku

Rada města hledá projektanta šumperského kulturáku - vstup - vizualizace zdroj: mus

Šumperští zastupitelé v roce 2016 na svém zasedání schválili, že dům kultury, největší společenské centrum města, které vlastní odborová organizace Kovo Pramet, město odkoupí a od 1. ledna 2017 se tak stane novým vlastníkem.

Šumperský „kulturák“ se stavěl v letech 1976 až 1980, provoz domu kultury byl slavnostně zahájen 7. května 1980. Ročně se ve velkém sále konají desítky akcí, některé si získaly i mezinárodní prestiž. Zázemí zde má i festival Blues Alive, který je označován za nejvýznamnější hudební přehlídku svého druhu ve střední Evropě. Důvod, proč se odboráři rozhodli prodat dům v atraktivním centru města, byl ekonomický.

Šumperk - DK zdroj foto: archiv sumpersko.net - M. Jeřábek

Pokud by město objekt nekoupilo, přišlo by o zázemí, kde se konají nejen plesy, ale i mezinárodní festival Blues Alive. Při koupi zajisté rozhodovala skutečnost, že se jedná o sál, do něhož se vejde až osm set lidí. Cena objektu byla znaleckým posudkem stanovena na osmnáct milionů korun, další investice v řádu desítek milionů korun město musí dát do generální rekonstrukce.

Příprava rekonstrukce je v plném proudu. V lednu letošního roku byla ukončena smlouva se společností Stavoprojekt Šumperk na zpracování projektové dokumentace na rekonstrukci Domu kultury. „Smlouva byla z důvodu neplnění termínů ze strany společnosti ukončena dohodou a byly vypořádány všechny závazky. Následně bylo zadáno společnosti City Upgrade přepracování studie, která bude řešit i prostory stávající diskotéky. Jako podklad k veřejné zakázce bude použita nová studie a části projektové dokumentace, které vypracovala společnost Stavoprojekt v rámci původní veřejné zakázky,“ uvedla tisková mluvčí šumperské radnice Olga Hajduková.

DK - pohled z Fialovy ulice - vizualizace zdroj:mus

DK pohled z parku - vizualizace zdroj: mus

Zpracování projektové dokumentace je požadováno v pěti základních bodech (požadováno v rozsahu PD pro územní řízení, stavební povolení, pro provádění stavby vč. návrhu interiéru a PD pro podání žádosti o dotaci v rámci Operačního programu životní prostředí – snižování energetické náročnosti).

Dk foyer - vizualizace zdroj:mus

DK sál - vizualizace zdroj:mus

Začátkem května byla vypsána soutěž na nového projektanta, vyhodnocení soutěže by mělo proběhnout 18. července.

Od srpna 2019 do září 2020 bude projektant pracovat na projektu a v lednu 2021 by měla započít samotná rekonstrukce, která potrvá osmnáct až čtyřiadvacet měsíců. „Během rekonstrukce se kulturní akce přesunou do náhradních prostor ve městě, například do klášterního kostela, do budovy městské knihovny apod,“ upřesnila Olga Hajduková.

Autor: red., S. Adoltová, vizualizace: zdroj:mus

Fotogalerie

Rada města hledá projektanta šumperského kulturáku - vstup - vizualizace      zdroj: mus

Další články z rubriky

Chmatákům se na Šumpersku nedařilo

Chmatákům se na Šumpersku nedařilo

Byli přistiženi při činu

Krajskou vesnicí roku je Bělotín

Krajskou vesnicí roku je Bělotín

Do soutěže se přihlásilo třináct obcí

Pod vlivem alkoholu se na Šumpersku opět bouralo

Pod vlivem alkoholu se na Šumpersku opět bouralo

U Loštic a v úseku mezi Loučnou nad Desnou a Velkými Losinami

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.