Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 02. června 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Exmanžel ženu vytrvale obtěžuje výhrůžkami

01.06.2020 - Exmanžel ženu vytrvale obtěžuje výhrůžkami -...

Počasí

02.06.2020 - Úterý

Teplota: 17 / 8 - Oblačno

03.06.2020 - Středa

Teplota: 20 / 9 - SkoroJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Recesistické Welzlování v Zábřehu začíná v polovině ledna

10. ledna 2015 - 13:16

Zpět na seznam článků

Startuje již 12. ročník festivalu

Recesistické Welzlování v Zábřehu začíná v polovině ledna

Welzlování 2014 foto:sumpersko.net

Pořádný příděl zábavy, poučení, ale hlavně recese vypukne již za pár dnů v Zábřehu. Populární festival cestovatelů, dobrodruhů a recesistů, který je poctou nejslavnějšímu zábřežskému rodákovi Janu Eskymo Welzlovi (1868 – 1948), se přiblížil na dosah. Od poloviny ledna až do konce února mohou příznivci festivalu Welzlování navštívit tradiční recesistické akce, ale také filmový festival či sérii zajímavých přednášek.

Welzlování 2014

Tou první bude vyprávění o téměř tříletém putování ke třem poutním místům křesťanství – do Santiaga de Compostela, Říma a Jeruzaléma. O své 16-ti tisícové kilometrové pouti, ale i o pohnutkách, proč se na podobnou cestu vydat, bude vyprávět Petr Hirsch ve čtvrtek 15. ledna od 17 hodin v kině Retro.

Welzlování 2014

O sportovních výkonech i recesi bude další akce Welzlování – oblíbený běh do zámecké brány, který odstartuje v sobotu 17. ledna v deset hodin dopoledne. Běh, při kterém závodníci zdolávají strmé serpentiny vedoucí k zábřežskému zámku, je určen pro všechny věkové kategorie od nejmenších dětí po seniory. „Řada účastníků si při závodním klání chce ověřit svoji fyzickou kondici, mnozí si však stoupání vyběhnou pouze pro radost a občas se objeví i vyložený recesista,“ popisuje netradiční závod Zdeněk David z pořadatelského týmu.

Běh do brány 2014 zdroj foto: z. k.

V pátek 23. ledna se Welzlování vrátí opět do kina pořadem o Filipínách. Zábřežská cestovatelka Jana Škubalová nabídne ve své přednášce očité svědectví o zdejší situaci po pustošivém tajfunu Hayian, který postihl filipínské souostroví v roce 2013, i množství zajímavých cestovatelských postřehů.

Ani letos příznivci dobré zábavy nepřijdou o další recesistický závod – Welzlův kufr, který se uskuteční v sobotu 24. ledna. Dopoledne nejprve odstartuje od restaurace Rafanda krosový běh a odpoledne budou nástrahy pořadatelů překonávat účastníci recesistického běhu na kopci Humenec – všichni s kufrem a dospělí také s doutníkem.

Welzlování 2014

Poslední lednovou akcí zábřežského festivalu bude 29. ledna vernisáž výstavy fotografií místního cestovatele Vítězslava Vursta. „Nikdy jsem nefotil na výstavy, ale abych si jednou mohl svá putování znovu prožít prostřednictvím svých fotografií,“ říká skromně autor, který bude v kině Retro vystavovat fotografie z cest po Mongolsku, Transsibiřské magistrále, Skandinávii či Kavkaze.

Welzlování 2014

Únorový program Welzlování slibuje řadu dalších zajímavých akcí, chybět nebudou závody čtyřspřeží s lidskými posádkami na Masarykově náměstí ani filmová přehlídka Expediční kamera věnovaná cestování, dobrodružství a extrémním sportům. Ta letošní festival zakončí poslední únorový den.

Welzlování 2014

 

Autor: red.,z. k.

Fotogalerie

Welzlování 2014             foto:sumpersko.net

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.