Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Čtvrtek 14. listopadu 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Zloděj se vloupal do areálu ve Vikýřovicích

13.11.2019 - Zloděj se vloupal do areálu ve Vikýřovicích - Odnesl si...

Počasí

14.11.2019 - Čtvrtek

Teplota: 7 / 2 - Oblačno

15.11.2019 - Pátek

Teplota: 12 / 5 - Oblačno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Ředitel FN Olomouc Roman Havlík převzal profesorský dekret

23. ledna 2018 - 19:41

Zpět na seznam článků

Chirurg se specializací na léčbu nádorových onemocnění slinivky břišní

Ředitel FN Olomouc Roman Havlík převzal profesorský dekret

Ředitel FN Olomouc Roman Havlík převzal profesorský dekret zdroj foto: FN Ol

Ministr školství Robert  Plaga  v pondělí 22. ledna  v  pražském  Karolinu  slavnostně  předal  jmenovací  dekrety  dvaapadesáti  novým  profesorům. Mezi  jmenovanými  byl  rovněž ředitel  Fakultní  nemocnice  Olomouc  Roman Havlík. Návrh  na  jmenování těchto osobností z nejrůznějších oborů předložily vědecké a umělecké rady univerzit, nové profesory  poté na konci listopadu doporučila česká vláda hlavě státu. Prezident Miloš Zeman dekrety podepsal v polovině  prosince. 

Ředitel  FN  Olomouc  a  chirurg  se  specializací  na  léčbu  nádorových  onemocnění  slinivky  břišní  Roman  Havlík  požádal o profesorské jmenovací řízení v předloni v listopadu. Svou odbornou přednášku na téma „Chirurgická  léčba karcinomu slinivky“ obhájil na jaře loňského roku nejprve před Vědeckou radou Lékařské fakulty Univerzity  Palackého v Olomouci, a pak i před celouniverzitní vědeckou radou. „Uvědomuji si, jaké štěstí jsem měl na své  učitele, zvláště mám na mysli svého prvního primáře doktora Slováčka a své následující přednosty profesory Krále  a Neorala. Zisk profesorského titulu nepovažuji za svůj individuální úspěch, souvisí také s úrovní a prací celé první  chirurgické kliniky, které jsem stále součástí. Vnímám jej také jako závazek vychovávat nové mladé lékaře k tomu,  aby  dále  rozvíjeli  lékařskou  vědu  a  aby  z  jejich  znalostí  a  dovedností  profitovali  zejména  pacienti,“ řekl  po  slavnostním aktu profesor Roman Havlík. 

doc. MUDr. Roman Havlík, Ph.D. zdroj foto: FN OL

Jmenování ředitele olomoucké fakultní nemocnice profesorem ocenil také Milan Kolář, děkan Lékařské fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. „Je to významná událost pro Fakultní nemocnici Olomouc i pro Lékařskou fakultu  Univerzity Palackého, která je jejím přirozeným partnerem a nejbližší spolupracující institucí. Profesor Roman Havlík si tento titul zaslouží po všech stránkách, s nimiž je udělení spojeno, tedy po stránce výukové, vědecké,  léčebně preventivní a organizační. Získání profesury je velkým přínosem pro obě organizace. Osobně jsem velmi  rád a hrdý, že v čele nemocnice stojí takový odborník a z celého srdce mu k profesuře gratuluji i jménem lékařské  fakulty,“ uvedl profesor Milan Kolář. 

Roman Havlík v souvislosti s udělením nejvyšší akademického titulu podle vlastních slov oceňuje, že mu dobrá  znalost zdravotnického i akademického prostředí dává možnost z pozice ředitele fakultní nemocnice vytvářet  dobré podmínky pro medicínu, vědu a výzkum i vzdělávání. „Z pozice chirurga mohu léčit jednoho pacienta, z pozice ředitele mám vliv na průběh léčení pacientů na všech pracovištích systémově. Ceremoniál byl velmi důstojný, absolvoval jsem jej v doprovodu svých rodičů. Právě jim  a také své rodině vděčím za celoživotní podporu,“ doplnil ředitel Roman Havlík.

doc. MUDr. Roman Havlík, Ph.D. zdroj foto: FN OL

Profesorské dekrety osobně převzali také další zástupci olomoucké akademické obce ‐ genetik Jiří Drábek,  vedoucí  jedné  z  výzkumných  skupin  Ústavu  molekulární  translační  medicíny  LF  UP  v  Olomouci,  Jan  Peřina,  kvantový  fyzik  ze  Společné  laboratoře  optiky  Fyzikálního  ústavu  AV  a  UP  a  také  Alan  Bulava,  odborný  spolupracovník Kliniky tělovýchovného lékařství a kardiovaskulární rehabilitace FN a LF UP v Olomouci.

Seznam nově jmenovaných profesorek a profesorů ZDE

Autor: red., E. Havrlant, zdroj foto: FNOL

Fotogalerie

Ředitel FN Olomouc Roman Havlík převzal profesorský dekret   zdroj foto: FN Ol

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Spirituál kvintet koncertoval v Zábřehu

Spirituál kvintet koncertoval v Zábřehu

Fotek: 75
Přidáno: 31.10.2019

Benefiční koncert pro Pontis

Benefiční koncert pro Pontis

Fotek: 55
Přidáno: 28.10.2019

DŽEMFEST 2019 - III.

DŽEMFEST 2019 - III.

Fotek: 56
Přidáno: 21.10.2019

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.