Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Čtvrtek 09. července 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Policie v kraji kontrolovala nákladní vozidla a autobusy

09.07.2020 - Policie v kraji kontrolovala nákladní vozidla a autobusy -...

Počasí

09.07.2020 - Čtvrtek

Teplota: 17 / 13 - obcasny-Déšť

10.07.2020 - Pátek

Teplota: 28 / 15 - Zataženo

Zde je místo pro Vaši reklamu

Ředitel Šumperské nemocnice Volnohradský:“Zavedli jsme nový informační systém, který pomáhá pacientům i zdravotníkům“

08. července 2013 - 13:18

Zpět na seznam článků

Zefektivnění péče o pacienty a lepší ochrana osobníc údajů

Ředitel Šumperské nemocnice Volnohradský:“Zavedli jsme nový informační systém, který pomáhá pacientům i zdravotníkům“

Ředitel Šumperské nemocnice MUDR.Radan Volnohradský foto:sumpersko.net

Šumperská nemocnice přešla v těchto dnech na nový informační systém. Takzvaný IKIS (integrovaný klinický informační systém) umožňuje správu dat a vzájemné sdílení informací v rámci všech nemocnic patřících do skupiny AGEL. Skupina ho postupně zavádí do všech svých zdravotnických zařízení.

V praxi to znamená, že pacient nebude muset ve všech těchto nemocnicích znovu hlásit své osobní údaje a zdravotnický personál bude dobře informován o již proběhlých vyšetřeních. Jen v Olomouckém kraji přitom společnost provozuje hned čtyři nemocnice a několik dalších zdravotnických zařízení.

Šumperská nemocnice foto:sumpersko.net

Systém je tak zaměřený především na pacienta a jeho komfort. „Bude-li pacient odeslán do jiného zdravotnického zařízení skupiny AGEL, pak ošetřující lékař v kterémkoliv tomto zařízení bude mít pacientovu dokumentaci a informace kdykoliv k dispozici. Není proto ani nutné, aby pacient v další nemocnici znovu sděloval své osobní údaje nebo podstupoval již provedená vyšetření,“ vysvětluje ředitel Šumperské nemocnice Radan Volnohradský. Nový systém už používají například lékaři v Prostějově, Přerově nebo ve Šternberku. „Zlepšení koordinace mezi lékaři povede k zefektivnění péče o pacienty,“ dodává ředitel.

ilustrační snímek foto:Agel

Nový informační systém dále zlepšuje ochranu osobních údajů, zároveň lze díky vzájemnému propojení mezi nemocnicemi dohledat předchozí vyšetření pacienta v rámci jednotlivých zařízení skupiny AGEL. Nedávno systém pomohl šternberským lékařům odhalit lež jednatřicetileté ženy.

Žena během těhotenství vyhledala pomoc šternberské nemocnice. Když po porodu do nemocnice opět dorazila, zdravotníkům tvrdila, že porodila své děti v prostějovské nemocnici. Lékaři prakticky okamžitě zjistili, že k tomuto porodu v nemocnici nedošlo a celou věc nahlásili policii. „Na novém systému oceňuji především to, že umožňuje přehledné vedení dokumentace, zadávání a sledování výsledků laboratorních a paraklinických vyšetření. V rámci propojení mezi nemocnicemi lze upřesnit anamnestická data a zabránit opakování laboratorních a dalších vyšetření,“ shrnuje výhody nového systému ředitel Volnohradský.

Autor: red.,H. Szotkowská

Fotogalerie

Ředitel Šumperské nemocnice MUDR.Radan Volnohradský   foto:sumpersko.net

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.