Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Sobota 03. prosince 2022 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

V šumperském muzeu otevřou tři nové výstavy

02.12.2022 - V šumperském muzeu otevřou tři nové výstavy - Během...

Počasí

03.12.2022 - Sobota

Teplota: 4 / 1 - Sníh

04.12.2022 - Neděle

Teplota: 8 / 4 - Zataženo

Zde je místo pro Vaši reklamu

Ředitel hokejového klubu Vladimír Velčovský o nadcházející sezóně

03. května 2022 - 07:44

Zpět na seznam článků

„Tvorba týmu bude během na delší trať“

Ředitel hokejového klubu Vladimír Velčovský o nadcházející sezóně

Ing. Vladimír Velčovský ředitel klubu zdroj foto: DŠ

Šumperk má za sebou dlouhou a náročnou sezónu. Týmu se sice nepodařilo splnit cíl být do 12. místa po základní části, mnohem důležitější ale je, že dokázal udržet prvoligovou příslušnost i pro následující ročník. Jenomže každá mince má dvě strany a prodloužená sezóna si vybrala svoji daň. „Hrát do konce dubna s nejistým výsledek má za následek, že někteří hráči řešili svou budoucnost někde jinde, jiné nechceme již my. K obměně tak dojde zhruba z poloviny týmu,“ prozradil v rozhovoru ředitel klubu Vladimír Velčovský.

Pane řediteli, jsme několik dní po skončení sezóny, ve které se rozhodlo o tom, že Šumperk i nadále bude působit v Chance lize. Jaké jsou Vaše pocity?

Sezóna byla náročná, dlouhá a drahá. Po základní části jsme nesplnili daný cíl být do 12. místa, přestože tým na to měl. Ztratili jsme mnoho bodů v dobře rozehraných zápasech, které chyběly. Ačkoliv nás v počátku sezóny pasovali za jistého sestupujícího, tak jsme to zvládli a téměř celou sezónu jsme se pohybovali v klidných vodách. V play down jsme vyřadili krajské město Ústí nad Labem a 26 dnů čekali na svého soupeře. Baráž o udržení prvoligové příslušnosti jsme zvládli…Mé zvláštní poděkování patří všem partnerům klubu, od municipalit přes generálního sponzora, a další partnery, prostě všem, kteří se podíleli na provozování klubu. Týmu jsem již poděkoval.

Jaké budou další Vaše kroky pro příští sezónu?

Hrát do konce dubna s nejistým výsledkem má za následek, že někteří hráči řešili svou budoucnost někde jinde, jiné nechceme již my. Několik měsíců klub ví, že hlavní trenér odchází do Frýdku Místku a na lepší podmínky zlákal gólmana Mokryho. Zhruba z poloviny týmu dojde k obměně. Novým hlavním trenérem se stal dosavadní asistent Lukáš Majer, který se ihned pustil do práce. Tvorba týmu bude během na delší trať, tomu se přizpůsobí i letní suchá příprava. Zatím z toho mám velmi dobrý pocit. Jsou naplánována přípravná utkání a mistrovská soutěž začne ve středu 14. září.

Jak se Vám podaří naplnit plánovaný rozpočet?

Dlouhá sezóna vedla k záchraně, ale na peníze pro novou sezónu zatím nevidím. Budu vést jednání se všemi stávajícímu partnery klubu a nevím, jak pochodím. Na tomto poli nebudu nikdy hotový. A v této souvislosti veřejně prohlašuji, že pokud má někdo ambice provozovat profesionální hokej v Šumperku, nechť mě kontaktuje. Tento sport spotřebuje mnoho miliónů korun, letos jsme do toho šlápli, ale koncepční to nebylo. Pokud se něco nezmění, tak to bude trápení a je třeba to říci nahlas. Na druhé straně do toho dám s hlavním trenérem veškeré úsilí a maximum možného, aby se zde hrál důstojný hokej, ale znám své kapacity i limity.

Kdy lze čekat první informace o tvorbě kádru?

Informace budeme zveřejňovat v blocích, nejdříve do 10. května.

Autor: red., Vanessa Vařeková - redakce DŠ

Fotogalerie

Ing. Vladimír Velčovský ředitel klubu         zdroj foto: DŠ

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Vánoce v Galerii Zámeček ve Vikýřovicích

Vánoce v Galerii Zámeček ve Vikýřovicích

Fotek: 105
Přidáno: 29.11.2022

Vánoční Šumperk 2022

Vánoční Šumperk 2022

Fotek: 35
Přidáno: 28.11.2022

Blues Alive 2022 III.

Blues Alive 2022 III.

Fotek: 41
Přidáno: 19.11.2022

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.