Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 24. dubna 2018 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Prodej vstupenek na Jarka Nohavicu od 30. dubna

23.04.2018 - Prodej vstupenek na Jarka Nohavicu od 30. dubna - Pouze v...

Počasí

polojasno

24.04.2018 - Úterý

Teplota: 18 / 10 - PoloJasno

polojasno

25.04.2018 - Středa

Teplota: 20 / 9 - PoloJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Rehabilitaci v novém bazénu ocení pacienti šumperské nemocnice

10. března 2017 - 09:38

Zpět na seznam článků

Investice přesáhla půl milionu korun

Rehabilitaci v novém bazénu ocení pacienti šumperské nemocnice

Rehabilitaci v novém bazénu ocení pacienti šumperské nemocnice foto: D. Aberlová, NŠ

V těchto dnech úspěšně dokončila rekonstrukci bazénu Nemocnice v Šumperku, který na rehabilitačním oddělení poslouží nejen jeho pacientům, ale třeba i budoucím maminkám v rámci předporodních kurzů. Do modernizace bazénu a jeho okolí investovala nemocnice víc než půl miliónu korun. 

Pacienti Nemocnice Šumperk využívají zdejší bazén v rámci rehabilitace víc než 20 let. „Jeho opotřebení už bylo proto velmi znát,“ vysvětluje správce nemocnice Martin Pelnář s tím, že přes značně opotřebené dno bazénu už prosakovala voda, takže nemocnice už v loňském roce vyměnila bazénová čerpadla a část plastových rozvodů vyměnila za rozvody nerezové. „Na sklonku roku jsme se pak pustili do další modernizace. V bazéně jsme kompletně vyměnili dlažbu a jeho dno opatřili novou hydroizolací,“ přibližuje Martin Pelnář s tím, že jen oprava bazénu přišla nemocnici na téměř 460 tisíc korun.

bazén v rámci rehabilitace před rekonstrukcí foto: archiv šumpersko.net

Dalších padesát tisíc stál nákup a výroba nového nábytku a úprava elektroinstalace, včetně drobných oprav. „Investici uhradilo Město Šumperk z peněz, které nemocnice platí městu za pronájem zdravotnického zařízení," upřesnila mluvčí nemocnice Hana Szotkowská.

Mimo jiné nemocnice zaizolovala prostupy vodovodního řádu, který zabezpečuje cirkulaci bazénové vody. Celou rekonstrukci pak zakončila modernizací přilehlého okolí, tak aby se pacienti v prostředí vodoléčby cítili co nejpříjemněji. „Všude jsme položili novou dlažbu a stěny natřeli v barvě imitace modrého mramoru. Nad bazén jsme pak umístili speciální LED osvětlení s variabilitou intenzity a barevnosti světla, tak aby pacienti mohli v rámci své rehabilitace také relaxovat,“ dodává správce.

Autor: red., H. Szotkowská

Fotogalerie

Rehabilitaci v novém bazénu ocení pacienti šumperské nemocnice     foto: D. Aberlová, NŠ

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama a inzerce   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.