Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 02. června 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Podnapilý cyklista si v Šumperku na pomoc přivolal policejní hlídku

02.06.2020 - Podnapilý cyklista si v Šumperku na pomoc přivolal...

Počasí

02.06.2020 - Úterý

Teplota: 17 / 8 - Oblačno

03.06.2020 - Středa

Teplota: 20 / 9 - SkoroJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Rekordman darování krve a plazmy je ze Šumperska

10. června 2019 - 16:24

Zpět na seznam článků

Pavel Heincl má na kontě 325 odběrů

Rekordman darování krve a plazmy je ze Šumperska

Rekordman darování krve a plazmy je ze Šumperska zdroj foto: Agel

Titulem Nejaktivnější dárce krve a krevní plazmy ocenila šumperská Transfúzní služba společně se zástupci České červeného kříže Olomouc a členy rady města Šumperk dárce, který daroval krev či plazmu již tři sta dvacet pět krát. Pro šumperskou Transfúzní službu se tak stal dobrovolný dárce pan Pavel Heincl dosavadním rekordmanem.

Pětašedesátiletý dárce pan Pavel Heincl, který na Transfúzní službu do Šumperka jezdí darovat krev či plazmu z nedalekého Úsova, daroval krev poprvé už na vojně. „Rozhodnutí bylo spontánní. Do kasáren dojel autobus s výzvou, abychom darovali krev, a tak jsem šel bez zaváhání s ostatními vojáky,“ říká Pavel Heincl, pro kterého se od té doby stalo darování krve již nedílnou součástí života.

Pavel Heincl s kolektivem Transfúzní služby zdroj foto: AGEL

Od doby jeho prvního odběru se přitom v oblasti dárcovství mnohé změnilo.  „Pamatuji si to přesně, odběr proběhl v autobusu v kasárnách. Tehdy mi to přišlo u vojáka jako samozřejmost. Dnes mi samotný odběr v autobuse s odstupem let připadá velmi úsměvný,“ komentuje Pavel Heincl a dodává, že se v rámci dárcovství za uplynulá desetiletí vše zmodernizovalo, zpřístupnilo a zajistila se i větší informovanost obyvatel.

O úctyhodném čísle 325 odběrů však mluví Pavel Heincl ryze skromně. „Určitě mě tehdy na vojně nikdy nenapadlo, že bych dosáhl takových čísel, ale také mne nikdy nenapadlo s odběry skončit. Považuji to za součást svého života a někde uvnitř je dobrý pocit, že jakýmkoliv způsobem pomáhám těm, kteří to potřebují,“ dodává dárce.

Autor: red., R. Miloševská, zdroj foto: Agel

Fotogalerie

Rekordman darování krve a plazmy je ze Šumperska   zdroj foto: Agel

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.