Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pátek 19. dubna 2024 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Český pianista Michal Mašek v Zábřehu

18.04.2024 - Český pianista Michal Mašek v Zábřehu - Pozvánka na...

Počasí

19.04.2024 - Pátek

Teplota: 8 / 1 - Přeháňky-Déšť

20.04.2024 - Sobota

Teplota: 9 / 3 - Přeháňky-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

„Rekordman dne“ projel Sobotínem rychlostí 85km/h

21. února 2020 - 15:10

Zpět na seznam článků

Policie v rámci dopravně bezpečností akce na Šumpersku zkontrolovala 120 vozidel

„Rekordman dne“ projel Sobotínem rychlostí 85km/h

ilustrační snímek zdroj foto: archiv

Dopravně bezpečnostní akce se uskutečnila ve čtvrtek 20. února na území šumperského územního odboru. Policisté se při ní zaměřili především na zákaz požívání alkoholických nápojů a jiných návykových látek řidiči vozidel, dodržování stanovené rychlosti jízdy v obci, technický stav vozidel a dodržování sociálních předpisů.

Během dopolední akce, kterou realizovali policisté šumperského dopravního inspektorátu, zkontrolovali na pět desítek vozidel a odhalili třicet osm přestupků proti bezpečnosti a plynulosti silničního provozu. „Třicet jedna případů se týkalo o překročení nejvyšší dovolené rychlosti v obci. Rekordmanem dne se stal řidič, který se Sobotínem prohnal rychlostí 85 km/h. K projednání uvedeného přestupku bude řidič předvolán na šumperský dopravní inspektorát,“ uvedla tisková mluvčí policie Olomouckého kraje Jiřina Vybíhalová, která upřesnila: „V dalších pěti případech silniční kontroly odhalily špatný technický stav vozidel a u dvou řidičů bylo zjištěno ovlivnění alkoholem. V obou případech se jednalo o hodnoty pod 0,5 promile alkoholu v dechu.“

Policisté ze zábřežského obvodního oddělení v odpoledních hodinách zkontrolovali bezmála sedmdesát vozidel. „Řešili sedmnáct přestupků proti bezpečnosti a plynulosti silničního provozu. V devíti případech se jednalo o špatný technický stav vozidel, tři řidiči nebyli za jízdy připoutání bezpečnostními pásy, tři vyrazili do ulic bez předepsaných dokladů a další dva nerespektovali dopravní značení,“ informovala mluvčí.

V rámci dopravně bezpečností akce na Šumpersku zaplatili řidiči na pokutách ve čtvrtek 20. února téměř jedenáct a půl tisíce korun.

Autor: red., pis

Fotogalerie

ilustrační snímek               zdroj foto: archiv

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.