Pondělí 06. července 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Jak jezdí nejen motorkáři přes Červenohorské sedlo

05.07.2020 - Jak jezdí nejen motorkáři přes Červenohorské sedlo -...

Počasí

06.07.2020 - Pondělí

Teplota: 23 / 16 - Oblačno

07.07.2020 - Úterý

Teplota: 19 / 12 - PoloJasno

Restart zábřežské kultury

19. června 2020 - 07:28

Zpět na seznam článků

Obstarala kapela Vlny

Restart zábřežské kultury

Restart zábřežské kultury zdroj foto: z.k.

Jen několik málo minut před startem zábřežského festivalu Hvězdy na hradě se počasí umoudřilo, a tak kapela Vlny mohla naplno spustit svůj pohodový akustický pop ozvláštněný smyčcovou a dechovou sekcí. A dvě stovky natěšených návštěvníků si koncert opravdu užívaly. „Už jsme se nemohli dočkat živého koncertu, jsme překvapeni, jak příjemný prostor tady v Zábřehu máte,“ pochvaloval si manželský pár, který na první festivalovou akci dorazil z Mohelnice.

Hvězdy na hradě pokračují v sobotu koncertem Lenky Dusilové, příští týden vystoupí na nádvoří bývalého zábřežského hradu revival kultovní australské kapely AC/DC a také jedna z nejvýraznějších osobností české alternativní hudební scény, zpěvačka Iva Bittová.

Iva Bittová zdroj foto: z.k.

Program open air festivalu Hvězdy na hradě, který se koná od poloviny června na nádvoří bývalého zábřežského hradu, nabídne i ve své druhé části lahůdkové hudební menu.

Ve čtvrtek 25. června si přijdou na své zejména příznivci rockové skupiny AC/DC. „V podání jejího nejuznávanějšího českého revivalu AC/CZ zazní nejen Highway to Hell, ale i všechny další nejslavnější hity této kultovní australské kapely. Návštěvníky navíc čeká pořádná koncertní show s originálními nástroji, kostýmy i kulisami,“ zve na nejhlasitější akci zábřežského festivalu produkční Vratislav Jarmar.

HNH Zábřeh 2020 AC-CZ zdroj: z.k.

Dvoutýdenní série akcí pod otevřeným nebem vyvrcholí v sobotu 27. června vystoupením jedné z nejosobitějších českých hudebnic, houslistky a zpěvačky Ivy Bittové. Ta koncertovala kromě celé řady evropských zemí také v Americe nebo v Japonsku. „Bittová je zřejmě nejproslulejší žákyní profesora Rudolfa Šťastného, zábřežského rodáka, který ve městě řídil proslulý symfonický orchestr. V osmdesátých letech u něj studovala na Janáčkově akademii hru na housle a profesor Šťastný byl pro Bittovou oporou další desítky let,“ připomněl zajímavou vazbu světově známé hudebnice se Zábřehem Jarmar.

Vstupenky na festivalové akce lze zakoupit online na webových stránkách kulturak.info nebo na prodejních místech Zábřežské kulturní. Nádvoří zábřežského hradu bude pro návštěvníky otevřeno vždy hodinu před začátkem akce, v případě deštivého počasí se program přesune do kulturního domu se začátkem o 15 minut později.

Autor: red., Z. David, zdroj foto: z.k.

Fotogalerie

Restart zábřežské kultury     zdroj foto: z.k.

Další články z rubriky

Padělky za téměř 152 milionů korun v České republice

Padělky za téměř 152 milionů korun v České republice

Nejvíce zjištění bylo v příhraničních oblastech s Rakouskem a Německem

„Veverka se zvukem“ znamená pro nejmenší děti riziko

„Veverka se zvukem“ znamená pro nejmenší děti riziko

Nevyhovující výrobek se stahuje z distribuce

Nebezpečnou hračku inspekce zakázala

Nebezpečnou hračku inspekce zakázala

Kočárek „golfky“ může dítě zranit

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.