Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 29. ledna 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Zaměstnanci Porodnicko-gynekoligické kliniky dorazili ke skupinovému odběru

29.01.2020 - Zaměstnanci Porodnicko-gynekoligické kliniky dorazili ke...

Počasí

29.01.2020 - Středa

Teplota: 3 / -1 - prehanky-Sníh

30.01.2020 - Čtvrtek

Teplota: 4 / 1 - Sníh

Zde je místo pro Vaši reklamu

Retro představí dokumentární snímek z roku 1941

27. dubna 2016 - 10:04

Zpět na seznam článků

Filmová grafologie zve na návštěvu k slavným

Retro představí dokumentární snímek z roku 1941

Pohlednice s podpisy osobností filmového světa budou od 5. května k vidění v kině Retro, kde zábřežský sběratel Miroslav Macek představí část své sbírky pohlednic a autogramů výstavou Filmová grafologie.

Vernisáž výstavy doplní unikátní filmová reportáž z II. ročníku festivalu Filmové žně ve Zlíně, který se uskutečnil v roce 1941.  „Dokumentární snímek Filmové žně, jsme získali ze sbírky Národního filmového archivu. Do Zlína tehdy přijeli snad všichni známý tvůrci, herci, obdivovatelé a milovníci českého filmu. Film výborně zachycuje atmosféru tehdejších dní i mnohé tváře filmového světa,“ přiblížila vedoucí kina Věra Smrčková.

Na festival vzpomíná i dobový časopis Kinorevue ve svém srpnovém čísle roku 1941: „Ještě nikdy nebyla ve Zlíně taková honba za autogramy jako za letošních Žní. Byla to opravdová horečka. Podpisová posedlost se nezarazila před žádnými překážkami: herci prchali před lovci autogramů do rozličných míst,“ uvádí se v časopise. Jeden pozdrav z tohoto festivalu s podpisy známých hereckých osobností doputuje i na výstavu v kině Retro. Ta představí téměř čtyřicet pohlednic s podpisy slavných osobností dob minulých i ze současnosti.

pohlednice zdroj: z.k.

Vernisáž výstavy proběhne za účasti sběratele Miroslava Macka 5. května od 17 hodin v prostorách galerie a kavárny zábřežského kina. Výstava zde potrvá až do 17. června.

Autor: red., z.k.

Fotogalerie

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.