Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Sobota 25. září 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Obnova lesů zrychluje

24.09.2021 - Obnova lesů zrychluje - Červené zóny postupně zelenají

Počasí

25.09.2021 - Sobota

Teplota: 20 / 12 - Oblačno

26.09.2021 - Neděle

Teplota: 22 / 10 - SkoroJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Revival Invaze po páté "dostala" Šumperk

26. srpna 2013 - 11:23

Zpět na seznam článků

Festival, který se stal součástí léta

Revival Invaze po páté "dostala" Šumperk

Revival Invaze 2013 foto:sumpersko.net

Uplynul bez jednoho dne přesně rok a Šumperkem v pátek 23.srpna opět duněla revivalová Inavaze. Dům kultury Šumperk uspořádal již pátý ročník festivalu revivalové přehlídky.

Revival Invaze 2013.

Pořadatelé tentokrát pozvali na pódium Pavlínina dvora tři kapely, které jak doufali, dostanou publikum zase "srpnově do varu."

Revival Invaze 2013

Pátý ročník prolomil zakletou smůlu v podobě deštivého počasí na koncertu. "Jsem rád, že nám to konečně letos vyšlo, protože vždy skvělá atmosféra těchto koncertů si to jednoznačně zaslouží," s úsměvem komentoval ředitel kulturáku Vladimír Rybička.

Letošní ročník si nenechaly ujít stovky diváků. "Loni tady byli známí a byli nadšeni, tak jsme to si to letos pohlídali a zatím dobrý," říká Jirka, který přijel z Uničova. Fotogalerie část 1
Tak jak to většinou bývá na úvod hraje kapela, která se snaží naladit publikum na tu poslední kapelu, která má být top, ale tentokrát to asi nevyšlo, protože jako první nastoupila revivalová kapela Nightwish, která jak se později ukázalo, zaujala publikum asi nejvíc.

Revival Invaze 2013 - Nightwish

Jejich „melodický heavy-metal“ nenechal nikoho na pochybách, že volba na návštěvu pátečního koncertu byla právě ta správná volba. Fotogalerie část 2 Čeští muzikanti imitující skupinu pocházející z finského městečka Kitee byli opravdu dobří. Eva Kývalová – zpěv si hned od počátku získala šumperské publikum, kterému tak nedala žádnou možnost na rozehřátí ba naopak, vše ososlila již od první skladby.

Eva Kývalová

Trocha dobrého piva a nějaký ten panáček prolomily zábrany. Publikum se postupně nahrnulo před pódium a trsalo se o sto šest. Tak jak to vystihl jeden z tancujících diváků „fakt dost hustý“ a k tomu nebylo co dodat.

Revival Invaze 2013,
Jako druhá kapela nastoupila Absolute Bon Jovi revival. K samotné hudební legendě není co dodat a téměř každý zná nějakou tu skladbu. Rozjetá perfektní nálada vyprovokovala kapelu na maximum a na pódiu to bylo jednoznačně vidět

Absolute Bon Jovi

Vizitka pro muzikanty bylo opakované přidávání skladeb. "Atmosféra je tady super, musím si kousek zaznamenat," vysvětloval spokojený produkční domu kultury Ondřej Polák. "Letos je tady za celou historii festivalu nejlepší návštěvnost, tak jsme rádi, že náš festival se stal součástí léta," dodal Polák.

Ondra Polák

 Fotogalerie část 3
Jako poslední přišla na řadu Olympic revival. Skladby této legendární české skupiny rozezpívaly celé muzejní nádvoří.

Olympic revival

Škoda jen, že produkce byla povolena do půlnoci, ale i tak hudební zážitek stál za toUsmívající se Fotogalerie část 4

Revival Invaze 2013

A samozřejmá otázka nakonec. Co zaduní nad Šumperkem v příštím roce? Pořadatelé si nasadili laťku vysoko, tak se můžeme jen těšit.

Autor: sol.,foto:sumpersko net

Fotogalerie

Revival Invaze 2013          foto:sumpersko.net

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Hradba 2021

Hradba 2021

Fotek: 18
Přidáno: 23.09.2021

Dny evropského dědictví v Zábřeze II.

Dny evropského dědictví v Zábřeze II.

Fotek: 54
Přidáno: 14.09.2021

Dny evropského dědictví v Zábřeze

Dny evropského dědictví v Zábřeze

Fotek: 45
Přidáno: 14.09.2021

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.