Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 28. října 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Novostavba II. interní kliniky FN Olomouc zvítězila

27.10.2020 - Novostavba II. interní kliniky FN Olomouc zvítězila - V...

Počasí

28.10.2020 - Středa

Teplota: 12 / 5 - Oblačno

29.10.2020 - Čtvrtek

Teplota: 10 / 6 - Přeháňky-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Řidiče v Šumperku čeká dopravní omezení

10. října 2020 - 08:57

Zpět na seznam článků

Od 12. do 18. října v Jesenické ulici

Řidiče v Šumperku čeká dopravní omezení

Řidiče v Šumperku čeká dopravní omezení zdroj foto: mus

Výstavba autobusového nádraží a realizace protilehlého parkoviště si vyžádají dopravní omezení na hlavním silničním tahu Šumperkem. Od pondělí 12. do neděle 18. října by měla být Jesenická ulice v úseku od světelné křižovatky u viaduktu po křižovatku s Lidickou ulicí zcela uzavřena.

Trasa objížďky povede po přilehlých místních komunikacích. „Vzhledem k tomu, že jde o nejvytíženější silnici ve městě, mohou vznikat na objízdné trase zácpy. Proto žádáme především místní motoristy, aby se, pokud to bude jen trochu možné, této lokalitě vyhnuli,“ zdůraznil Radek Novotný, vedoucí odboru dopravy Městského úřadu Šumperk.

výstavba autobusového nádraží zdroj foto: mus

„Úsek Jesenické ulice čeká frézování, dodavatelská firma bude pracovat na jízdních pruzích a nájezdech směrem na nová parkoviště, upravovat bude křižovatku v Jesenické ulici a připojení k Penny Marketu. V části směrem k nádraží dělníci položí podzemní datové rozvody optické sítě a rozvody nízkého napětí. Součástí prací bude také instalace veřejného osvětlení na středovém ostrůvku naproti Penny Marketu. Vše završí položení finální asfaltové vrstvy,“ upřesnil postup prací vedoucí oddělení investic šumperské radnice Oto Sedlář.

Doplnil, že celý areál autobusového nádraží, výpravní budova, cyklověž, veřejné osvětlení, informační tabule a světelná signalizační zařízení jsou připravena na připojení k elektrické distribuční síti, na níž se nyní pracuje.

V prostoru autobusového nádraží probíhá dokončování nástupních ostrůvků, následovat bude zasklení přístřešků a příprava pro zelené střechy. Pokračují také práce na dvoupodlažní výpravní budově ČSAD při Jesenické ulici, kde se nyní provádějí vnitřní úpravy a příprava na opláštění objektu.

Na protilehlé straně pak dodavatelská firma finišuje s dlážděním parkoviště. Nový dopravní terminál by měl být hotový do poloviny prosince, kolaudace by měla proběhnout začátkem ledna.

Autor: red., S.Singerová - mus, zdroj foto: mus

Fotogalerie

Řidiče v Šumperku čeká dopravní omezení    zdroj foto: mus

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

ŠumpeRUN 2020 III

ŠumpeRUN 2020 III

Fotek: 64
Přidáno: 16.09.2020

ŠumpeRUN 2020 II.

ŠumpeRUN 2020 II.

Fotek: 64
Přidáno: 16.09.2020

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.