Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Neděle 31. května 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

VIDEO. Vlaky se vrací na zrekonstruovaný Negrelliho viadukt

31.05.2020 - VIDEO. Vlaky se vrací na zrekonstruovaný Negrelliho...

Počasí

31.05.2020 - Neděle

Teplota: 16 / 10 - obcasny-Déšť

01.06.2020 - Pondělí

Teplota: 19 / 9 - SkoroJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Řidiči pozor na změny v dopravě na 1. máje v Zábřehu

26. dubna 2015 - 13:36

Zpět na seznam článků

Tradiční jarmark se přesune na Masarykovo náměstí

Řidiči pozor na změny v dopravě na 1. máje v Zábřehu

ilustrační snímek zdroj foto:archiv

Návštěvníci zábřežského májového jarmarku, který se uskuteční v pátek 1. května, se musí připravit na také na změny v dopravě. „Z důvodu rozsáhlých prací spojených s rekonstrukcí kanalizace se akce letos přesune na Masarykovo náměstí a do jeho okolí,“ uvedl Zdeněk David ze Zábřežské kulturní, která akci pořádá.

ilustrační snímek zdroj foto: Zábřežská kulturní

Pořadatelé upozorňují, že v souvislosti s pořádáním jarmarku dojde už od časných ranních hodin 1. května k úplné uzavírce části ulice Žižkova (od staré pošty) a Masarykova náměstí, kde nebude možné parkovat. Zákaz stání bude na Žižkově ulici platit již od čtvrtku 30. dubna, a to od 21. hodiny. „Objízdná trasa povede po ulici Zahradní, která bude zobousměrněna. Po dobu uzavírky nebude obsluhována autobusová zastávka na Masarykově náměstí," upřesňuje David.

Program prvomájového jarmarku slibuje zajímavé vyžití pro všechny věkové kategorie. Spoustu zábavy si užijí zejména děti, které se mohou těšit nejen na oblíbené atrakce, ale i pohybové aktivity a výtvarné dílny připravené domem dětí a mládeže Krasohled. „Každý z návštěvníků jistě ocení výstavu drobného hospodářského zvířectva, kterou nabídne místní svaz chovatelů, nebo ukázku vojenských automobilových veteránů. Ta bude upoutávkou na sraz historických vozidel, který se uskuteční na Masarykově náměstí v sobotu 16. května,“ připomíná Zdeněk David.

Kulturní program, který začne na pódiu před zámkem už v devět hodin ráno, postupně nabídne vystoupení hudebních skupin Noa, Fleksible, Headache a Atom. Představí se rovněž skupina historického šermu, mažoretky základní umělecké školy a taneční skupiny domu dětí a mládeže.

Zábřeh - prostor před zámkem zdroj foto: sumpersko.net

Své prostory pro návštěvníky jarmarku zpřístupní v dopoledních hodinách muzeum v Domě Pod Podloubím a Farní muzeum v kostele sv. Bartoloměje, Galerie Tunklův dvorec nabízející výstavu malířky Anny Sekaninové bude otevřena po celý den.

Autor: red., Z. David

Fotogalerie

ilustrační snímek               zdroj foto:archiv

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.