Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 14. ledna 2026 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Náročné odpoledne na Červenohorském sedle

14.01.2026 - Náročné odpoledne na Červenohorském sedle - Dva...

Počasí

14.01.2026 - Středa

Teplota: 0 / -2 - Sníh

15.01.2026 - Čtvrtek

Teplota: 1 / -2 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Řidička najela na přejezd v době, kdy tudy projížděl vlak

11. srpna 2019 - 09:36

Zpět na seznam článků

Nehoda se neobešla bez zranění

Řidička najela na přejezd v době, kdy tudy projížděl vlak

Olomoucký kraj - srážka vlaku a osobního automobilu zdroj foto: HZS OLK

Kolem sedmé hodiny ráno v neděli 11. srpna se stala dopravní nehoda, při které se srazil osobní vlak s vozidlem Citroen C3.

Řidička vozidla jela ve směru od Bystrovan na Velkou Bystřici a najela na železniční přejezd v době, kdy zde projížděla vlaková souprava ve směru od Olomouce na Velkou Bystřici. „Došlo ke střetu, po kterém vlak táhl auto asi ještě sto padesát metrů před sebou, než úplně zastavil. Při nehodě došlo ke zranění řidičky a cestující z vlaku, kdy obě ženy byly převezeny do Fakultní nemocnice v Olomouci,“ uvedla tisková mluvčí policie Olomouckého kraje Miluše Zajícová.

Olomoucký kraj - srážka vlaku a osobního automobilu zdroj foto: HZS OLK

V době srážky bylo ve vlaku třináct osob včetně strojvedoucího a průvodčí. „Dle prvotních informací z místa a výpovědi svědků bylo světelné a zvukové signalizační zařízení v době nehody aktivní. Při nehodě nedošlo k poškození obecně prospěšného zařízení. V současné době je provoz na jednokolejné trati přerušen,“ informovala mluvčí.

Olomoucký kraj - srážka vlaku a osobního automobilu zdroj foto: HZS OLK

V místě kolize zasahovali olomoučtí hasiči. „Dva zraněné hasiči předali do péče zdravotníkům,“ informoval tiskový mluvčí HZS Olomouckého kraje Zdeněk Hošák, který upřesnil: „Na místě zasahovala také jednotka sboru dobrovolných hasičů z Velké Bystřice. Místo události si převzala SŽDC a Policie ČR.“

Okolnosti nehody a příčina je nyní v šetření policistů.   

Autor: red., pis., zdroj foto:HZS OLK

Fotogalerie

Olomoucký kraj - srážka vlaku a osobního automobilu                    zdroj foto: HZS OLK

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

 Bludovští otužilci 2025

Bludovští otužilci 2025

Fotek: 79
Přidáno: 01.01.2026

Anna K. v Zábřehu

Anna K. v Zábřehu

Fotek: 34
Přidáno: 18.12.2025

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.