Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Čtvrtek 17. října 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Nové střední školy na Jesenicku

17.10.2019 - Nové střední školy na Jesenicku - Hejtmanství...

Počasí

17.10.2019 - Čtvrtek

Teplota: 16 / 8 - PoloJasno

18.10.2019 - Pátek

Teplota: 17 / 11 - Zataženo

Zde je místo pro Vaši reklamu

Říjen se v šumperské nemocnici ponese ve znamení „růžové stužky“

27. září 2018 - 15:06

Zpět na seznam článků

Podporuje osvětu varující před rakovinou prsu

Říjen se v šumperské nemocnici ponese ve znamení „růžové stužky“

K růžovému říjnu se letos opět připojí i Nemocnice Šumperk zdroj: NŠ

Tak jako listopad patří neodmyslitelně k boji proti rakovině prostaty, říjen každoročně patří tématu rakoviny prsu. A ne jinak tomu bude i v letošním roce. K růžovému říjnu se letos opět připojí také šumperská nemocnice.

První dva týdny v říjnu budou mít zaměstnanci i pacienti díky sestřičkám z onkologického oddělení možnost zakoupit si symbolickou růžovou stužku, která je už desítky let po celém světě symbolem boje proti rakovině prsu.  „Symbolické stužky si mohou koupit zaměstnanci i pacienti z naší nemocnice. Akci mohou podpořit nejen koupí růžové stužky ale třeba i tím, že si ji připevní na svou uniformu či oblečení a zvýší tak povědomí nejen o významu růžového října, ale i jeho smyslu a nutnosti prevence,“ říká vedoucí sestra z onkologického oddělení šumperské nemocnice Jana Krahulová.

K růžovému říjnu se letos opět připojí také šumperská nemocnice zdroj: NŠ

Říjen je už desítky let celosvětově chápán jako růžový měsíc. A masivní osvěta je na místě.

Jen v České republice žije dvaasedmdesát tisíc žen s diagnózou rakoviny prsu a každý rok jich přibývá skoro o sedm tisíc. Úspěšnost léčby je přitom při včasné diagnóze daleko lepší a léčba méně pro organismus méně zatěžující. „K tomu, abychom se do akce zapojili, nás nikdo nemusel přemlouvat. Mluvit o rakovině prsu i přes poměrně rozsáhlou osvětu má pořád svůj smysl,“ dodává Jana Krahulová s tím, že v loňském roce se díky prodeji růžových stužek podařilo vybrat celkem šest tisíc korun. Vybrané finanční prostředky každoročně směřují na pomoc pacientkám s onkologickým onemocněním i zlepšování informovanosti veřejnosti.

Jedním z nejúčinnějších způsobů, jak se bránit rakovině prsu, jsou pravidelné prohlídky na mamografu. Své mamografické pracoviště má i Nemocnice Šumperk. Ročně na něm vyšetří víc než deset tisíc žen foto: H. Hanke - NŠ

Rakovina prsu je způsobena růstem rakovinných buněk v prsní tkáni a je hned po rakovině kůže nejčastěji diagnostikovaným nádorovým onemocněním. Neustálá osvěta v posledních letech mění situaci kolem rakoviny prsu postupně k lepšímu. Díky pravidelným mamografickým kontrolám je mnoho nádorů nalezeno v počátečních stadiích, kde je šance na úplné uzdravení téměř stoprocentní a úmrtnost na rakovinu prsu se tak významně snižuje.

Autor: red., H. Hanke

Fotogalerie

K růžovému říjnu se letos opět připojí i Nemocnice Šumperk               zdroj: NŠ

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Skřítkova cesta I.

Skřítkova cesta I.

Fotek: 46
Přidáno: 16.10.2019

Skřítkova cesta II.

Skřítkova cesta II.

Fotek: 77
Přidáno: 16.10.2019

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.