Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Sobota 15. června 2024 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Na tuzemský trh směřovalo přes tunu chilli papriček s pesticidy

15.06.2024 - Na tuzemský trh směřovalo přes tunu chilli papriček s...

Počasí

15.06.2024 - Sobota

Teplota: 25 / 12 - PoloJasno

16.06.2024 - Neděle

Teplota: 22 / 15 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Rock Point – Horská výzva 2013 má za sebou první část! Jeseníky

10. dubna 2013 - 11:08

Zpět na seznam článků

Na start se postavilo 850 závodníků

Letošní jarní sezónu ultratrailových běhů a trekingů dvojic odstartoval již tradičně v pátek 5.dubna v Koutech nad Desnou, první závod seriálu Rock Point – Horská výzva 2013.

I přesto, že se termín prvního závodu překrýval s jiným běžeckým podnikem v České republice, konaným v betonové zástavbě velkoměsta, většina ultratrailových závodníků stejně jako klasických běžců se rozhodla pro tu pravou „výzvu“ a dala tak přednost zasněženým vrcholkům hor a kouzelné přírodě Hrubého Jeseníku.

RP - Horská výzva sobota 6. dubna

Na startu závodů Long na 63km a Half na 35km, konaných v rámci dvou závodních dnů se tak sešlo dohromady na 850 závodníků z celé České republiky a to jak z řad české špičky toužící po vítězství, tak široké veřejnosti, pro niž nebylo prioritou vyhrát, ale vyzkoušet si své limity a pokusit se dorazit ve zdraví do cíle!

RP - Horská výzva sobota 6. dubna

„Již meterologické prognózy před pátečním startem závodu Long dávaly tušit, že se nebude jednat o procházku růžovou zahradou. Cesty jako například ta Hučivou Desnou pod Vřesovou studánku, kterou závodníci absolvovali ihned po startu, či kolečko přes Šerák, Ramzovou a Obří skály jsou cesty, které se přes zimu nepříliš využívají. To se potvrdilo i v reálu, kdy první závodníci neměli podmínky nijak ulehčeny a museli prošlapávat zhruba půlmetrovou vrstvu čerstvého sněhu, který v Jeseníkách v posledních dnech napadl,“ přibližuje situaci na trati závodu jeho hlavní organizátor Pavel Zitta.

To nahrávalo však také k zatraktivnění průběhu závodu v podobě taktizování o tom, kdo bude prošlapávat cestu a kdo udrží své nervy na uzdě a v závěru zabojuje...

Do role jedněch z největších favoritů závodu Long byla již před startem všemi pasována dvojice Petr Vabroušek a Zbyněk Cypra z týmu SLS3/Adidas Czech AR team.

Díky prozatím nejnabitější startovní listině v historii seriálu dalšími dvojicemi schopnými vyhrávat však nebylo pochyb o tom, že to na trati favorité nebudou mít nijak jednoduché a nikdo jim vítězství zadarmo nedá! „Ihned po startu se ukázalo být toto tvrzení pravdivým, to navíc když dvojice Vabroušek – Cypra ulila start a vyrazila tak na trať s několika minutovým zpožděním a téměř pětistovkou závodníků před sebou,“ uvedl Pavel Zitta.

Obě trasy závodu Half i Long čítaly jednu, resp.tři občerstvovací stanice, na kterých mohl každý závodník načerpat energii v podobě jídla a pití co hrdlo ráčí. Kvůli opravdu špatnému počasí se také pořadatelé rozhodli, umožnit závodníkům v případě nepokračování v závodě nastoupit do sběrného autobusu a to na dvou sběrných místech, Ramzové a Ovčárně.

„Této možnosti hojně využívali závodníci na obou sběrných místech, počasí letos opravdu začátek dubna příliš nepřipomínalo a nešlo se divit, že spousta závodníků svou „výzvu“ na některém sběrném místě vzdala,“ řekl Pavel Zitta.

Očekávaný souboj o první místo se udál až v závěru v masivu Dlouhých Strání, když favorizovaná dvojice Varboušek – Cypra utekla dotírající dvojici Jan Francke/Michal Francke z týmu ABT Česana Rohozec a doběhla si tak v čase 11:07:33hod.pro vítězství v prvním závodě letošního seriálu.

RP - Horská výzva sobota 6. dubna

Velký výkon na trase Long pak předvedl také závodník kategorie Dogtrekking, která se však nehodnotí do celkového pořadí - Adam Krutiš z týmu Ušáci, který dorazil nikým neohrožen i se svým chlupáčem do cíle v nejlepším čase dne.10:47:12hod.

Kategorie Half, která startovala v sobotním dopoledni, pak měla podmínky trochu vylepšené již prošlapanou trasou, avšak i tak jsou výkony všech, kteří dorazili až do cíle obdivuhodné a nelze pak ani říci, že by poloviční trasa zažívala méně závodění než trasa Long. Odpovídaly tomu také dosažené časy, kdy vítězná dvojice závodu Half, VZS Ostrava – Houbaři ve složení Robert Hegedus a Rudolf Munk dosáhla času 5:36:39hod.

RP - Horská výzva sobota 6. dubna

Závěr dne patřil v 17.00 hodin vyhlášení vítězů všech kategorií a na závěr dne pak vystoupení hudební skupiny Jupiter. Posedět u jídla v cíli, či pivka pak mohl každý až do večerních hodin, kdy docházeli také poslední závodníci do cíle. Rock Point – Horská výzva 2013 tak má za sebou úspěšně absolvovaný první závod seriálu.

„Běžci, trekkisté, turisté a vůbec všichni příznivci hor rád se s vámi zase uvidím za necelé dva měsíce 7. a 8. června na Šumavě, konkrétně v areálu Zadov, kde se uskuteční další podnik seriálu Rock Point – Horská výzva 2013,“ dodává na závěr Pavel Zitta.

RP - Horská výzva sobota 6. dubna

 

 

Autor: red.,Pavel Zitta, zdroj foto:RP-HV

Fotogalerie

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

VESELENÍ šumperské školky

VESELENÍ šumperské školky

Fotek: 93
Přidáno: 24.05.2024

Gastro festival Jídlo na ulici

Gastro festival Jídlo na ulici

Fotek: 65
Přidáno: 18.05.2024

Zábřeh - historická vozidla 2024

Zábřeh - historická vozidla 2024

Fotek: 109
Přidáno: 11.05.2024

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.