Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 24. července 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Farmářské trhy v Zábřeze

23.07.2019 - Farmářské trhy v Zábřeze - Nakoupit si můžete 15....

Počasí

24.07.2019 - Středa

Teplota: 29 / 15 - SkoroJasno

25.07.2019 - Čtvrtek

Teplota: 31 / 14 - SkoroJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Rock Point – Horská výzva 2015 se připravuje na start

29. listopadu 2014 - 08:25

Zpět na seznam článků

Jaké novinky připravili organizátoři?

Rock Point – Horská výzva 2015 se připravuje na start

ilustrační snímek zdroj foto:HV

Od pondělí 1. prosince startují registrace do prvního závodu oblíbeného seriálu horských běhů a trekingu.

Pořadatelé pro nadcházející sérii připravili hned celou řadu novinek, které závodníkům mají zajistit ještě větší komfort a především zážitky. „Po komplikacích v právě uplynulém ročníku, kdy jsme byli nuceni upravit trať závodu, když se nám na některou naplánovanou trasu nepovedlo získat vždy všechna nezbytná povolení, jsme účastníkům slíbili, že toto se už nebude opakovat. Každá registrace proto bude spuštěna až tehdy, kdy budeme mít vše stoprocentně zajištěné. Zhatit nám to může už jen zásah vyšší moci a ten doufám, se nám opravdu vyhne,“ upozornil ředitel závodu Pavel Zitta.

Oproti loňsku pořadatelé seriálu připravili hned několik změn. Závod se běžel vždy na třech trasách – Long, Half a Short. Nejkratší trať chtěli organizátoři pro nový rok nahradit nesoutěžní kategorií Nordic walking. „Ohlasy nám ale naznačily, že by to nebyl krok správným směrem, a proto jsme se rozhodli trať pro „shortysty“ zanechat a k nim přidat právě nesoutěžní pochod určený především pro rodiny s dětmi, který bude mít omezenější servis. Tím zase vycházíme vstříc těm, kteří hledají důvod poznávat české hory,“ podotkl Zitta.

ilustrační snímek zdroj foto:HV

Oblíbená kategorie Dogtreking pak pro stále rostoucí zájem bude rozdělena na muže a ženy. Doteď byla jednotná.

Pro zvýšení kvality závodů, jejichž organizace je oproti jiným sportovním soutěžím výrazně náročnější, došlo k nepatrnému navýšení výše startovného. „Pro rok 2015 se závodníci mohou těšit na kvalitnější pamětní trička s potiskem a rozdělením jejich střihu na pánská a dámská, navýšení počtu mezičasů na trase v podobě čipových kontrol pro lepší přehled o konfrontaci časů nebo zajímavější ceny od partnerů seriálu. Po závodě bude možnost zakoupit své fotografie z trasy v plném rozlišení. Celkově se snažíme navýšit úroveň organizace každé akce včetně doprovodného programu,“ sdělil Zitta.

ilustrační snímek zdroj foto:HV

Celá „tour“ čtyř zastávek odstartuje 10. dubna v Jeseníkách, pokračovat bude 12. června v Krkonoších, 14. srpna v Krušných horách a skončí 25. září na Šumavě.

Seriálu Rock Point – Horská výzva bude předcházet ještě extrémní Zimní výzva.Trasa 3. ročníku je již připravena a představena bude v průběhu první půlky prosince. Nejextrémnější závod v Česku odstartuje 18. února. Pro podnik, který je limitovaný počtem závodních dvojic, by registrace měla začít 5. ledna 2015 na webu závodu.

Autor: red.,P.Pátek

Fotogalerie

ilustrační snímek               zdroj foto:HV

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.