Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 29. ledna 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Zaměstnanci Porodnicko-gynekoligické kliniky dorazili ke skupinovému odběru

29.01.2020 - Zaměstnanci Porodnicko-gynekoligické kliniky dorazili ke...

Počasí

29.01.2020 - Středa

Teplota: 3 / -1 - prehanky-Sníh

30.01.2020 - Čtvrtek

Teplota: 4 / 1 - Sníh

Zde je místo pro Vaši reklamu

Rok českého filmu v Bruselu vstoupil do třetího ročníku

28. ledna 2014 - 21:03

Zpět na seznam článků

V letošním roce ho zahájil film Milana Štendlera „Díky za každé nové ráno“

Rok českého filmu v Bruselu vstoupil do třetího ročníku

Czech Film Year 2014

V pondělí 27.ledna diváci v Bruselu měli možnost vidět další z úspěšných českých filmů. V letošním roce pokračuje již třetí ročník akce Rok českého filmu (Czech Film Year 2014).

Olomoucký kraj se zapojil do celoroční propagace domácích filmů v Bruselu. Akci, která má místnímu publiku přiblížit českou kulturu, zastřešuje České centrum v Bruselu. „Olomoucký kraj opakovaně podporuje tuto aktivitu, každý měsíc se při promítání zviditelňuje i náš region, což je přínosné pro zahraniční propagaci kraje,“ informoval náměstek hejtmana Michael Fischer.

Od začátku roku jsou publiku představovány naše úspěšné filmy natočené v uplynulých dvaceti letech, např. Lidice, Karamazovi nebo Vratné lahve. „Filmy jsou promítány v originálním českém znění s anglickými titulky, a jsou tak přístupné i mezinárodnímu publiku, které v Bruselu díky práci v institucích Evropské unie žije,“ vysvětluje Michaela Vráželová z OK4EU. Promítání v Bruselu se koná každý měsíc kromě letních prázdnin. „Poslední pondělní večer patří v bruselském kině Styx českým filmům a díky finanční spoluúčasti Olomouckého kraje je vstupenka na promítání k dostání za výhodnější cenu,“ informovala Vráželová. Velkému zájmu o českou kulturu nasvědčuje, že v uplynulých ročnících bylo pravidelně vyprodáno a někteří diváci se dokonce spokojili i s místem v uličce. 

Dalším filmem, který bude uveden na konci února, bude snímek Amerika.

Autor: red.,M.Vráželová

Fotogalerie

Czech Film Year 2014

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.