Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Neděle 07. března 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Trojnásobný vítěz Wintermana podpoří díky výzvě „Vzhůru pomoci“ dvě nemocné děti

07.03.2021 - Trojnásobný vítěz Wintermana podpoří díky výzvě...

Počasí

07.03.2021 - Neděle

Teplota: 4 / -3 - SkoroJasno

08.03.2021 - Pondělí

Teplota: 4 / -3 - SkoroJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Rozhodnost kolemjdoucího zachránila život starší ženy

18. srpna 2016 - 21:19

Zpět na seznam článků

„Jenom díky rozhodnosti kolemjdoucích a okamžitému obětavému občanskému poskytnutí kvalitní první pomoci byl dnes zachráněn lidský život,“ hodnotí situaci ředitel krajských záchranářů Petr Hubáček.

Rozhodnost kolemjdoucího zachránila život starší ženy

ilustrační snímek zdroj foto: archiv

Krátce po osmé hodině ráno ve středu 18. srpna, přijala tísňová linka 155 výzvu se žádostí o pomoc pro starší ženu, která upadla do bezvědomí před školou ve Slavoníně.

Operátor zdravotnického operačního střediska ZZS Olomouckého kraje ihned vyslal na místo posádku rendez-vous a RZP z Olomouce. „Současně při hovoru s volající osobou vyhodnotil stav odpovídající náhlé zástavě oběhu,“ uvedl mluvčí Zdeněk Hošák.

Díky získání jasné, stručné a validní informace okamžitě zahájili společně tzv. telefonicky asistovanou neodkladnou resuscitaci, při které se zachránce řídí radami operátora a provádí nepřímou srdeční masáž srdeční, resuscitaci. „Obětavá kolemjdoucí osoba prováděla kvalitní oživovací úkony až do příjezdu posádky zdravotnické záchranné služby, která resuscitaci ihned převzala, za pomoci přístrojové techniky a podané medikace dosáhla u ženy obnovy oběhu a ve stabilním stavu ji převezla k následné péči na urgentní příjem do Fakultní nemocnice v Olomouci,“ uvedl ředitel Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje Petr Hubáček.

Ředitel ZZS OK MUDr. Petr Hubáček, MBA, LL.M. zdroj foto: ZZS Olk

 „Jenom díky rozhodnosti kolemjdoucích a okamžitému obětavému občanskému poskytnutí kvalitní první pomoci byl dnes zachráněn lidský život. A takovým občanům - zachráncům patří i slova díků a projev úcty od nás, od záchranářů.“

Autor: red., Z. Hošák.

Fotogalerie

ilustrační snímek           zdroj foto: archiv

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Jeseníky

Jeseníky

Fotek: 28
Přidáno: 06.01.2021

Přestupní terminál Šumperk

Přestupní terminál Šumperk

Fotek: 21
Přidáno: 16.11.2020

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.