Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Sobota 25. září 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Obnova lesů zrychluje

24.09.2021 - Obnova lesů zrychluje - Červené zóny postupně zelenají

Počasí

25.09.2021 - Sobota

Teplota: 20 / 12 - Oblačno

26.09.2021 - Neděle

Teplota: 22 / 10 - SkoroJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Rozhovor:Michal Sekanina:„S vodníkem Jarynem máme úmluvu, že v den splutí „nepracuje“

05. června 2013 - 00:11

Zpět na seznam článků

Zahnat starosti, pobavit se, užít si legrace. Skvělý program na sobotní odpoledne

Rozhovor:Michal Sekanina:„S vodníkem Jarynem máme úmluvu, že v den splutí „nepracuje“

Sbor dobrovolných hasičů Sudkov organizuje již čtvrtý ročník akce s názvem "Splutí Desné na atraktivních plavidlech".

Akce se uskuteční v sobotu 22.června od 14.00 hodin na řece Desné v Sudkově. Přihlášky zasílejte na adresu: hasicisudkov@seznam.cz

I když jsou přípravy v plném proudu, našel si chvilku za pořadatele SDH Sudkov, Michal Sekanina, aby nám odpovědl, nejen o začátcích akce, ale i na co se můžeme těšit.

já s vodníkem

Splutí Desné na atraktivních plavidlech se letos koná již po čtvrté. Kdo je autorem a kde jste získali "inspiraci"?

Michal Sekanina: Prvotní nápad měl můj táta, se kterým jsme o tom uvažovali již dříve. Před čtyřmi lety jsme s dvěma kolegy tento nápad poprvé zrealizoval. Inspiraci pro nás byla akce, která se před lety pořádala na řece Moravě v Rudě.

Kolik lidí celou akci připravuje? Která fáze je nejvíce náročná?

Michal Sekanina: Samotou přípravu dělají tři lidé a podle potřeby potom pomáhá celý sbor. Nejnáročnější je asi čtrnáct dnů předem, kdy je potřeba nachystat trať (vyrobit mola, vyčistit břehy).

Kolik lidí organizačního týmu se podílí v samotný den konání akce na realizaci?

Michal Sekanina: Zajištění celé akce je na lidi strašně náročné, letos podle plánu budeme potřebovat asi pětačtyřicet lidí, tímto bych chtěl poděkovat hasičům z Bludova, kteří nám každý rok pomáhají jako vodní záchranáři po trati a také sudkovským nohejbalistům, kteří nám přislíbili pomoc.

Připravujete v letošním roce nějakou novinku?

Michal Sekanina: Jednou z novinek by měla být lanovka přes řeku, na kterou na druhé straně naváže lano na přešplhání zpět. Budeme rádi, pokud nám čtenáři pošlou nějaký nápad na vylepšení akce, například na nový úkol, který se plní uprostřed trasy, případný další nápad, který rádi použijeme a odměníme tričkem Splutí.

Za uplynulé roky, která posádka - případně plavidlo, Vám utkvělo v paměti?

Michal Sekanina: Asi plavidlo z prvního ročníku, které ani pořádně nevyplulo. Měla to být smrtka s nebožtíkem v rakvi, podcenili jsme však přípravu a na plavidlo nešlo prakticky nastoupit, i když se o to posádka pokoušela asi deset minut, byla to velká zábava pro všechny diváky na startu, nakonec statečně vypluli jen na jedné duši.

smrtka

Vodník Jaryn měl za uplynulé roky nějakou dušičku "na dosah", tedy bylo některé vykoupání více dramatické?

Michal Sekanina: Jaryn vždy na začátku vyhrožuje kolik dušiček získá, ve skutečnosti je velmi kamarádský a má s námi hasiči úmluvu, že v den Splutí netopí. Trať je zajištěna zkušenými záchranáři a je velmi bezpečná, prakticky tam není nebezpečné místo. Splutí se tak mohou klidně zúčastnit i děti s plovací vestou, v loňském a předloňském roce po řece pluly dokonce dvouleté děti.

Hasiči Sudkov co ještě připavují

Michal Sekanina: Akcí pořádáme během roku víc, hodovou zábavu, předvánoční zabíjačku, tradiční ples, velmi navštěvovaný maškarní karneval pro děti, a gulášovou partii.

"Splutí se pomalu stává tradiční akcí s velkou návštěvností, loni se přišlo podívát, přes dva tisíce diváků. Co mě trošku mrzí je že z takového počtu lidí se najde jen málo nadšenců, kteří vyrobí plavidlo a přidají se. Převážnou většinu plavidel vyrobí naši hasiči a známí. Nerad si na něco stěžuji, ale dobrá zábava a nestydět se, je skvělá relaxace týdenní stressu, tak jen doufám, že letos uvidíme více plavidel. Češi jsou přece srandisté i recesisté," řéká na závěr Michal Sekanina

Splutí Desné 2012

Autor: kik, zdroj foto:M.Sekanina

Fotogalerie

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Hradba 2021

Hradba 2021

Fotek: 18
Přidáno: 23.09.2021

Dny evropského dědictví v Zábřeze II.

Dny evropského dědictví v Zábřeze II.

Fotek: 54
Přidáno: 14.09.2021

Dny evropského dědictví v Zábřeze

Dny evropského dědictví v Zábřeze

Fotek: 45
Přidáno: 14.09.2021

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.