Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 30. listopadu 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Opilá řidička po havárii usnula za volantem

30.11.2021 - Opilá řidička po havárii usnula za volantem - Kolize ve...

Počasí

30.11.2021 - Úterý

Teplota: 2 / 0 - Sníh

01.12.2021 - Středa

Teplota: 4 / 2 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Rozkvetlé památky v Olomouci

21. října 2021 - 07:33

Zpět na seznam článků

Obohatila série komentovaných prohlídek, konají se i o víkendu

Rozkvetlé památky v Olomouci

pozvánka zdroj: VFO

Novinkou, která si již našla řadu příznivců, obohatilo tento rok Výstaviště Flora Olomouc oblíbený projekt Rozkvetlé památky. Uznávaní čeští floristé v jeho rámci již tradičně vyzdobili vybrané olomoucké chrámy, hojně obdivované květinové aranže ovšem letos poprvé doplnila série komentovaných prohlídek s jejich tvůrci. Další komentované prohlídky se konají tento víkend, samotné aranže jsou k vidění do 29. října.

Setkat se s floristy pod klenbou květinami vyzdobeného kostela tak lidé mohou jednak v sobotu 23. října ve 14:30 v kostele Neposkvrněného početí Panny Marie (ulice Slovenská - Dominikáni) a také v neděli 24. října v 15 hodin v chrámu Husův sbor (ulice U Husova sboru). „Těší mě, že naše oblíbená a tradiční akce Rozkvetlé památky dostala díky komentovaným prohlídkám další rozměr a určitou nadstavbu. Výstaviště Flora Olomouc tak naplňuje svoji roli coby vzdělávací instituce, návštěvníci mohou získat hlubší vhled do tajů jedinečného floristického umění. Část komentovaných prohlídek již proběhla a skutečně velký zájem veřejnosti nás příjemně překvapil,“ uvedla Eva Fuglíčková, předsedkyně představenstva Výstaviště Flora Olomouc.    

Samotné květinové aranže se v olomouckých kostelech objevily 14. října v souvislosti s letošní podzimní etapou výstavy Flora Olomouc Hortikomplex. K vidění jsou zdarma do pátku 29. října v této čtveřici sakrálních památek: Husův sbor (ulice U Husova sboru), sv. Mořice (ulice 8. května), Neposkvrněného početí Panny Marie (ulice Slovenská - Dominikáni) a Panny Marie Sněžné (ulice Denisova).

Autor: red., Michal Poláček

Fotogalerie

pozvánka                 zdroj: VFO

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Čarovný les a BUBU CESTA II.

Čarovný les a BUBU CESTA II.

Fotek: 73
Přidáno: 11.11.2021

Čarovný les a BUBU CESTA I.

Čarovný les a BUBU CESTA I.

Fotek: 74
Přidáno: 11.11.2021

východ slunce Šumperk

východ slunce Šumperk

Fotek: 35
Přidáno: 29.10.2021

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.