Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Čtvrtek 17. října 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Nové střední školy na Jesenicku

17.10.2019 - Nové střední školy na Jesenicku - Hejtmanství...

Počasí

17.10.2019 - Čtvrtek

Teplota: 16 / 8 - PoloJasno

18.10.2019 - Pátek

Teplota: 17 / 11 - Zataženo

Zde je místo pro Vaši reklamu

Rozsáhlá pátrací akce v Jeseníkách skončila úsměvným překvapením

08. června 2017 - 14:05

Zpět na seznam článků

Příběh s dobrým koncem a poučením

Rozsáhlá pátrací akce v Jeseníkách skončila úsměvným překvapením

ilustrační snímek zdroj foto: archiv

Záchranáři jesenické Horské služby z několika okrsků spolu s policisty pátrali ve středu 7. června včera po jedenaosmdesátiletém turistovi z Kolína.

Vše kolem poledního nahlásila jeho manželka s tím, že v rámci zájezdu se vypravili z Dolní Moravy na rozhlednu s názvem Stezka do oblak. „Paní nám sdělila, že zatímco ona jela s ostatními k autobusu lanovkou, manžel se rozhodl, že sejde sám dolů po svých. Jenže na parkoviště nedorazil. Vzhledem k jeho věku jsme měli obavy, že mohlo dojít k nějakému úrazu či zdravotní komplikaci,“ uvedl k okolnostem pátrání Michal Klimeš, náčelník Horské služby Jeseníky.

Horští záchranáři tedy vyrazili do lokality, ve které se muž mohl pohybovat. Prohledali všechny možné cesty z vrcholu k Dolní Moravě, ale bezvýsledně. „Zalarmovali jsme proto další členy z ostatních jesenických okrsků. Zároveň jsme požádali o spolupráci Policii ČR,“ komentoval akci Michal Klimeš. Členové Horské služby pak na terénních čtyřkolkách a v autech prohledávali širší okolí cest od rozhledny.

Policisté se vydali do ubytovacích a restauračních zařízení. „Jejich i naše pátrání bylo zatím bezvýsledné. Proto jsme se s policisty dohodli na nasazení vrtulníku s termovizí. Ten přiletěl z pražské policejní základny a začal monitorovat horský terén,“ řekl náčelník Klimeš. I toto pátrání však bylo marné. Kolem sedmé hodiny večer se však pán sám ozval. K překvapení všech zatelefonoval z Kolína, kam se poté, co došel po delší době na parkoviště a zmeškal odjezd zájezdu, vydal bez problémů veřejnou dopravou. „Pátrání samozřejmě muselo proběhnout. Muž je senior, terén vcelku náročný a nikdo neměl ponětí, kde vlastně je. Nicméně nasazení policistů i záchranářů bylo značné a to pomíjím zbytečnou cestu speciálního vrtulníku,“ dodal po ukončení akce Michal Klimeš.

Důrazně pak doporučil všem turistům, aby neopouštěli skupinky svých přátel a pokud možno měli u sebe vždy nabitý mobilní telefon. „Kdyby jej pán měl zde a nikoliv zapomenutý doma v Kolíně, mohli jsme se vyhnout zbytečnému pátrání,“ doplnil Michal Klimeš.

Autor: red., R. Zeman

Fotogalerie

ilustrační snímek           zdroj foto: archiv

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Skřítkova cesta I.

Skřítkova cesta I.

Fotek: 46
Přidáno: 16.10.2019

Skřítkova cesta II.

Skřítkova cesta II.

Fotek: 77
Přidáno: 16.10.2019

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.