Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 16. dubna 2024 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Nová aplikace sdílí informace o zřizovaných organizacích

15.04.2024 - Nová aplikace sdílí informace o zřizovaných...

Počasí

16.04.2024 - Úterý

Teplota: 12 / 7 - Zataženo

17.04.2024 - Středa

Teplota: 10 / 5 - Přeháňky-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Rozsáhlé policejní šetření Mikulášských oslav v Šumperku skončilo

05. dubna 2016 - 10:39

Zpět na seznam článků

K žádnému podezření z trestného činu nedošlo

Rozsáhlé policejní šetření Mikulášských oslav v Šumperku skončilo

Mikulášský průvod v Šumperku foto: sumpersko.net

Po loňských Mikulášských oslavách v Šumperku skončilo několik dětí v péči lékařů s poškozením pleti. Způsobila to látka, jíž jim byly začerněny tváře. Velkolepý průvod, který se zde těší velké oblibě, prošel Šumperkem 5. prosince, tak skončil s nepříjemným zážitkem pro některé účastníky i jeho organizátory.

Mikulášský průvod v Šumperku foto: sumpersko.net

Látku, která způsobila některým zúčastněným zdravotní obtíže, policie zajistila a podrobila chemické expertize. „Mazadlo používaly osoby mladší patnácti let, které byly součástí oficiálního průvodu. Nejednalo se tedy o osoby, které by se nahodile k průvodu připojily,“ informovala na počátku policejního šetření tisková mluvčí šumperské policie Marie Šafářová.

Policie v případu provedla rozsáhlé šetření. Postupně se na policii přihlásilo celkem třináct poškozených. „Tedy osob, které utrpěly nějakou zdravotní újmu po aplikaci neznámé látky v obličejové části při Mikulášském průvodu,“ sdělila mluvčí.

por. Mgr. Marie Šafářová zdroj foto: archiv

Zkoumáním látky bylo policií zjištěno a potvrzeno, že se jednalo o směs běžného tělového mléka a popela. „Po zhodnocení výsledků prověřování jsme dospěli k závěru, že ani nezletilí, ani jiná osoba se nedopustila přečinu, resp. činu jinak trestného, těžké ublížení na zdraví z nedbalosti. Důvodem je to, že nebyl naplněn jeden z povinných znaků skutkové podstaty daného přečinu, a to konkrétně subjektivní stránka, tedy zavinění z nedbalosti,“ informovala Marie Šafářová, která upřesnila: „Vzhledem k výsledkům tohoto prověřování, protože v této věci nejde o podezření z trestného činu, resp. činu jinak trestného, a není na místě vyřídit věc jinak, byla věc usnesením odložena.“

Autor: red., pis

Fotogalerie

Mikulášský průvod v Šumperku            foto: sumpersko.net

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.