Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pátek 03. července 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Pátrání po utonulém vodákovi na Šumpersku

03.07.2020 - Pátrání po utonulém vodákovi na Šumpersku - Stále...

Počasí

03.07.2020 - Pátek

Teplota: 22 / 16 - obcasny-Déšť

04.07.2020 - Sobota

Teplota: 24 / 11 - PoloJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

RunCzech mění termíny závodů

25. března 2020 - 15:46

Zpět na seznam článků

Zdraví lidí je momentálně prioritou.

RunCzech mění termíny závodů

ilustrační snímek zdroj foto: RunCzech

Aktuální situace není jednoduchá ani pro organizátory běžeckých akcí. RunCzech již oznámil, že Sportisimo 1/2Maraton Praha, který se měl konat 28. března, bude zrušen a přesunut na náhradní termín. Organizátoři tak plně respektují veškerá preventivní a krizová opatření a nařízení vlády České republiky přijatá v souvislosti s šířením epidemie koronaviru Covid-19 a dbají, aby se situace dostala co nejrychleji do pořádku.

V uplynulých dnech vedení RunCzech intenzivně jednalo se všemi stranami zúčastněnými v organizaci závodů - mezinárodními organizacemi, úřady, televizí, hotely, Českým atletickým svazem a s hlavním městem Praha. Všichni společně došli k novému datu nahrazující březnový závod. Sportisimo 1/2Maraton Praha 2020 odstartuje v neděli 6. září ráno. Čas a místo startu bude upřesněno.

Praha - half maraton 2019 zdroj foto: RunCzech

Běžci, kteří jsou na závod registrovaní, se nemusí nikam hlásit či svou účast v novém termínu potvrzovat - všem se startovní číslo převede automaticky na nové datum 6. září i se všemi doplňkovými službami jako je tričko či rytí na medaile. „Pokud by zaregistrovaným běžcům nový termín nevyhovoval, mohou do konce července využít zdarma tzv. přeregistraci aktuální registrace na tento závod na jinou osobu nebo si nechat převést startovné na Sportisimo 1/2Maraton Praha 2021 (plánovaný 27. března 2021),“ uvedla tisková mluvčí Diana Rybachenko.

Organizátoři budou informovat registrované běžce o dalším postupu v následujících týdnech e-mailem.

Zároveň bylo třeba rozhodnout o osudu nejbližšího závodu RunCzech - Volkswagen Maratonu Praha. Konat se měl 3. května, očekáváno bylo přes 10 tisíc účastníků s téměř padesáti procentní účastí zahraničních běžců. I tento závod jsou organizátoři nuceni vzhledem k aktuální situaci přesunout na pozdější datum v tomto roce. Kromě hlavního závodu se přesune i dm rodinný běh, Procházka se psy a sportovní veletrh Marathon Expo. „Víme, jak je situace náročná pro běžce, kteří tvrdě trénovali. Nejdůležitější je teď ale zdraví všech účastníků, dobrovolníků, fanoušků, partnerů a dodavatelů. Podzimní závody připravíme tak, jak nejlépe umíme a budeme se na vás opravdu moc těšit. Nyní vás prosíme, abyste dodržovali pokyny vlády a zůstali doma či vybíhali jen sami, na krátké vzdálenosti a v pomalém tempu. Jen společnými silami to rychle přečkáme,” uvedl Václav Skřivánek, ředitel závodů RunCzech.

Autor: red., Diana Rybachenko - RunCzech, zdroj foto: RunCzech

Fotogalerie

ilustrační snímek               zdroj foto: RunCzech

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.