Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pondělí 01. června 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Řidič mezi Bratrušovem a Kopřivnou přejel do protisměru

01.06.2020 - Řidič mezi Bratrušovem a Kopřivnou přejel do...

Počasí

01.06.2020 - Pondělí

Teplota: 19 / 9 - SkoroJasno

02.06.2020 - Úterý

Teplota: 18 / 8 - Oblačno

Zde je místo pro Vaši reklamu

RunCzech zveřejnil aktualizovaný kalendář 2020

09. dubna 2020 - 13:54

Zpět na seznam článků

Pražský maraton a další jarní závody znají své nové datum

RunCzech zveřejnil aktualizovaný kalendář 2020

Prague Marathon 2018 zdroj foto: archiv RunCzech

Organizátoři běžeckých závodů RunCzech postupně rozhodovali o budoucnosti jednotlivých akcí. Ty, které se měly konat v jarním období až do konce června, musely být v původně oznámených termínech zrušeny. Důvodem je nouzový stav vyhlášený Vládou ČR v souvislosti s šířením epidemie koronaviru Covid-19 a navazující přijatá krizová opatření. Přípravy závodů, které probíhají intenzivně vždy několik měsíců  předem, jsou aktuálními omezeními zcela znemožněny. Organizátoři plně respektují veškerá preventivní a krizová opatření a věří, že se situace dostane co nejrychleji do pořádku.

Pro první jarní závod sezóny v České republice, Sportisimo 1/2Maraton Praha, se našel nový termín 6. září. Dalším závodem byl květnový VM Praha. Jeho nový termín byl stanoven na druhý říjnový víkend.

Volkswagen Maratonský víkend se v letošním roce bude konat 10. - 11. října. V sobotu 10. října se proběhnou pražskou Stromovkou všichni nadšenci, bez ohledu na věk - konat se zde bude Procházka se psy a dm rodinný běh. V neděli 11. října pak odstartuje hlavní závod: Volkswagen Maraton Praha. Běžci a sportovní fanoušci  nepřijdou ani o Marathon Expo na pražském Výstavišti, které se přesouvá spolu se závody a jeho termín je 8. - 10. října.

data závodů zdroj:RunCzech

Všem registrovaným běžcům se startovné automaticky převádí na nový termín na podzim tohoto roku. „Komu by nový termín nevyhovoval, může zdarma využít přeregistraci na jiného závodníka nebo si registraci přesunout na rok 2021. Konkrétní postup a bližší informace získají běžci na svůj e-mail do čtrnácti dní,“ uvedla tisková mluvčí Diana Rybachenko.

Pražská štafeta, v té podobě jak ji známe, se v letošním roce ruší. Všechny registrované týmy si mohou svou registraci přesunout na individuální nebo štafetové závody v rámci ostatních RunCzech závodů. O konkrétním postupu bude organizátor informovat prostřednictvím e-mailu. „Nové termíny jsme ladili s městy, kraji, partnery, dodavateli i Českým atletickým svazem. Víme, že termíny nebudou vyhovovat všem běžcům, ale bohužel je situace v letošním roce velmi nestandardní. Musíme to překonat, táhnout za jeden provaz a těšit se na příští rok, který už snad bude tradiční. Ohromě nás mrzí, že nemůžeme všem běžcům vyjít vstříc, víme, že se jim závody kryjí nebo že je jich příliš mnoho během krátkého časového úseku, ale musíme se přizpůsobit tomu, co je momentálně možné. Tento rok  je v každém případě výjimečný,” uvedl Carlo Capalbo, prezident organizačního výboru RunCzech.

Aby RunCzech poděkoval zdravotníkům za jejich nasazení v momentální situaci, budou mít lékaři, zdravotní sestry a záchranná služba registrace na hlavní závody v letošním roce zdarma. Aby si po náročných měsících užili aktivně strávený čas s celou rodinou, mohou si společně zaběhnout zdarma i dm rodinné běhy.

Organizátoři přejí všem hodně zdraví a těší se brzy na viděnou.

Autor: red., Diana Rybachenko - RunCzech, zdroj foto: RunCzech

Fotogalerie

Prague Marathon 2018                  zdroj foto: archiv RunCzech

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.